Güzellik

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Kesin Çözüm

Güldüğünüzde ya da kaşlarınızı çattığınızda daha belirginleşen ve yaş aldıkça giderek daha fark edilir hale gelen göz çevresi kırışıklıkları, erken yaşlarda görüldüğünde, olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun görünmenize neden olabilir. Göz çevresi kırışıklıkları, yaşlanmanın doğal bir sonucu gibi düşünülse de; güneş ışınları, çevresel faktörler gibi pek çok etmen de genç görünmenizin önündeki engel olabilir.
Göz Çevresi Kırışıklıkları Neden Olur?
Vücutta kolajen adı verilen bağ dokusu proteinin üretiminin azalması ile birlikte, ciltte kırışıklıklar gelişmeye başlar. Elastin, cildin sıkılığını korumaya yardımcı olan bir diğer proteindir. Eski hücreler öldüğünde, cilt dokusu yenilenmeye devam ettiğinden yenileri oluşur. Bebeklik ve çocukluk çağlarında cilt yenileme süresi çok hızlıdır. Bu süre, yaşla birlikte azalmaktadır. Bu nedenle, vücutta oluşan yarık ve kesikler, ilerleyen yaşlarda daha yavaş bir iyileşme gösterir. Yavaşlayan cilt yenileme süresi ile, kırışıklık ve diğer yaşlanma belirtileri de meydana gelmeye başlar.
-Çevre Kirliliğine Dikkat!
Cilt, vücudun çevre kirliliğinden en fazla etkilenen kısmıdır. Sürekli olarak tozlara, soğuk havaya, sıcak havaya, güneşin zararlı ışınlarına, radyasyona ve kimyasal maddelere maruz kalmak, cildin daha hızlı yaşlanmasına neden olur. Bu gruba, kullandığınız kozmetik ürünlerdeki kimyasal maddeler de dahildir.

-Susuz Kalmayın
Vücuttaki tüm organların ve dokuların doğru çalışabilmesi için yeterli oranda sıvı tüketmeniz önemlidir. Bu durum, vücudu sarıp sarmalayan en büyük organ olan cildimiz için de geçerlidir. Yeterli miktarda sıvı tüketmediğinizde, cildiniz de nem kaybeder ve bu da, yenilenme sürecinin yavaşlamasına neden olur.
-Yeterli ve Dengeli Beslenin
Vitamin ve mineral eksikliği, yeterli oranda aminoasit ve lipoproteinler olmadığında, bununla birlikte beslenme programına dahil olan işlenmiş yiyeceklerin oranı yüksek oranlara ulaştığında, cilt de bundan olumsuz etkilenir. Buna bir de şeker tüketimi ve alkol de dahil olduğunda, erken yaşlarda cilt yaşlanma belirtileri ile karşılaşabilirsiniz.
Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Kesin Çözüm için cildin yaşlanmasına ve bunun bir sonucu olarak meydana gelen göz çevresi kırışıklıklarına nelerin neden olabileceğine kısa bir göz attık. Peki, göz çevresi kırışıklıklarını önlemenin ya da oluşumunu mümkün olduğunca ertelemenin yolları nelerdir? Göz çevresi kırışıklıklarına kesin çözüm arıyorsanız, aşağıdaki yöntemlerden size uygun olanı deneyebilirsiniz!

1.Tam Yağlı Süt İle Kompres
Göz çevresi kırışıklıkları nasıl geçer?
Yüze ve göz çevresine tam yağlı süte batırılmış pamuk uygulayın ve 10-15 dakika bekletip ılık su ile durulayın. Sütün etkilerini maksimuma çıkarmak için sütün içerisine biraz bal ve biraz da badem yağı ilave edebilirsiniz. Bu karışımı, düzenli olarak sabah akşam uygulayabilirsiniz.
2. Yumurta İle Göz Çevresi Maskesi
Göz çevresi kırışıklıkları
Yumurta beyazını bir kaseye kırın ve köpürene kadar güzelce çırpın. Daha sonra, yumurtayı soğuk su ile duruladığınız yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde iyice kuruduğunu hissedene kadar, ortalama 15-20 dakika bekletin. Daha sonra, yüzünüzü cilt tipinize uygun bir jel ya da köpük formdaki temizleyici ile yıkayıp nemlendiricinizi uygulayın. Bu maskenin etkilerini hissetmek için, haftada 2-3 kez düzenli olarak uygulamalısınız.
3. Yeşil Çay ile Bakım
Göz çevresi kırışıklıkları
Yeşil çayı demleyin ve soğutun. Daha sonra yüzünüzü bu su ile birkaç kez yıkayın. Farklı bir alternatif olarak, bir pamuğu yeşil çaya batırıp göz çevrenize yerleştirerek bekletebilirsiniz. Bu uygulama, düzenli kullanımda harika bir yaşlanma karşıtı bakım önerisidir. Etkisini arttırmak için, çayın içerisine birkaç damla limon suyu da ilave edebilirsiniz.
4. Aloe Vera
Göz çevresi kırışıklıkları
Aloe vera bitkisinin yapraklarını kazıyın ve içinden çıkan sıvıyı doğrudan göz çevresi kırışıklıklarınıza uygulayın. Sıvının kuruduğunu hissedene kadar bekletin. Dilerseniz, cildinizin alerjik bir reaksiyon göstermediğinden eminseniz, aleo verayı bir gece maskesi olarak da kullanabilirsiniz.
5. Hindistan Cevizi Yağı
Göz çevresi kırışıklıkları
Organik Hindistan cevizi yağı, içerdiği vitamin ve besin maddeleri ile cildiniz için çok faydalıdır. Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Kesin Çözüm önerilerinde Gece yatağa gitmeden önce, Hindistan cevizi yağı ile göz çevrenize hafifçe masaj yapın. Dilerseniz, içerisine 1-2 damla E vitamini yağı da ilave edebilirsiniz.
Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Kesin Çözümden başka yazılarımızdaki fikirler için Bepanthene Plus Krem Yüze Sürülür Mü? yazımıza da bakmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com