Moda trendler en yeniler KADIN Göz Farının Kalıcı Olması İçin Taktikler

Göz Farının Kalıcı Olması İçin Taktikler


goz farinin kalici olmasi icin taktikler 631a80efb5140

Göz Farının Kalıcı Olması İçin Taktikler
Asla kimse özenle yapılmış göz makyajının akmasını istemez.  Far seçimlerinizde yüksek pigmentli ürünleri seçmelisiniz ki kolay kolay gözünüzde dağılmasın ve uçmasın. Kalıcı göz makyajının sırrı göz bazından ve pigmentli ürünlerden geçmektedir. Yalnız far sürdüğünüzde göz kapaklarınız çatlak çatlak görünümüne neden olur. Bu yüzden göz bazı oldukca mühim bir etkendir. Makyajınıza şu adımlarla ilerleyin öncelikle yüzünüze bazı sürün daha sonrasında da göz bazı işte kalıcı göz makyajının sırrı budur. 

1. Göz Bazı Uygulayın
Göz makyajına başlamadan ilkin kesinlikle göz bazı uygulamalısınız. Göz kapağına ve çevresine uygulanan baz makyajın akmasını ve dağılmasını engeller. Göz makyajınızı sabitleme de destek sunar. Göz bazınızı sürdükten sonrasında minimum 15 dakika beklemeniz gerekmektedir.

2. Kapatıcı Uygulayın
Kapatıcınız göz kapağı renginden daha açık olmalıdır. Bu şekilde uyguladığınız far renginin daha oldukca ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle hep yakınma etmiş olduğunuz morlukları kolay bir halde gizlemenize destek olacaktır. Kapatıcının içten dışa doğru sürülmesi gerekir. Uygulamayı isterseniz fırça, ya da sünger ile sürebilirsiniz, kapatıcınızın üstüne toz pudra sürmeniz hem yağlanmasını hemde daha kalıcı olmasını sağlar.  dağıtılması

3. Krem Göz Farı Kullanın
Krem göz farı, toz göz farlarından daha geç dağılır. Bu yüzden krem far kullanmanız daha uygundur. Uygulaması da bir o denli kolay olan göz farları her renkte bulunmakta. İsterseniz krem göz farı uygulayıp, üstüne toz göz farı da kullanabilirsiniz. Farınızı nerede başlayıp, nerede bittiği asla belli olmaması gerekiyor. En organik netice için krem farınızı iyice dağıtmanız gerekir. 

4. Doğru Makyaj Fırçalarını Kullanın
Göz makyajında en mühim husus, makyaj fırçalarıdır. Doğru makyaj fırçaları almalı ve doğru şekilde kullanmalıyız. Far uygulamalarında farı süreceğiniz bir fırça ve farı dağıtacağınız bir fırça gerekmektedir. Bir tane karıştırma fırçası bir tane düzgüsel farı süreceğiniz, göz pınarlarınıza uygulayacağınız ışıltı içinde fırçaya ihtiyacınız olacaktır. Karıştırma fırçası ile renkleri daha iyi dağıtıp iç içe geçmesini sağlayabilirsiniz. 

5. Sabitleyici Sprey Kullanın
Kalıcı makyaj için kesinlikle sabitleyici sprey gerekmektedir. Makyajınız bittikten sonrasında sabitleyici sprey kullanmanız makyajınızın süresini uzatacaktır. Eğer sprey kullanmazsanız gün içinde makyajınız uçup gidecektir. Yalnız hususi günlerde değil günlük bakımınızda da sabitleyici fırçayı kullanabilirsiniz. 

6. Su Püskürtün
Göz makyajınızın daha kalıcı olmasını istiyorsanız denemeniz ihtiyaç duyulan makyaj taktiklerinden biri de makyaj fırçasına birazcık su püskürtmektir. Sakın fazla ıslatmayın. Bu teknikle göz farınızın daha iyi yayılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında su, göz farınızın renginin daha canlı görünmesini elde edecektir.

Tavsiye edilen İçerik: Sizi Yaşlı Gösteren 10 Makyaj Hatası!
NeOldu.com

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.