Genel

Güneş Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Güneş Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Cildimizi ve vücudumuzu güneşten gelen ziyanı olan ışınlardan sakınan kremler güneş kremleridir. Günümüzde yaygınlaşan cilt kanseri güneşin yaymış olduğu ziyanı olan ışınlardan doğar. Güneş kremleri cilt bariyerini koruyarak cilt kanseri ve güneş yanığı şeklinde zararlardan etkilenmememizi sağlar.

Cilt sağlığımızı korumak için üretilen güneş kremleri erken yaşlanmanın da önüne geçer. Güneş kremini tertipli kullanan insanların ciltlerinin daha yavaş yaşlandığı görülmüştür. Ek olarak güneş altında uzun süre kalmak güneş yanıklarına niçin olur. Güneş yanıkları ciltte soyulma, kızarıklık şeklinde zararlar verir. Bronzlaşmak isterken cilt kanseri riskiniz artabilir. Bunun önüne geçmek adına güneş kreminizi tertipli kullanmak sizin için yararlı olacaktır.

Güneş kremini ne olursa olsun güneşe çıkmadan averaj 10 dakika ilkin sürmelisiniz. Sürüp direk güneşe çıkarsanız güneş kreminin yararını görmeyebilirsiniz. Yaz yada kış mevsimi olması fark etmeden devamlı güneş koruyucu kullanmalısınız. Bunların yanı sıra güneş kremlerinin tesirinin fazlaca uzun sürmeyeceğini bilmelisiniz. Bunun için cildinize uygun bir güneş koruyucu seçip kullanırken her otuz dakikada bir yenilemelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com