Moda trendler en yeniler Genel Hamilelik İlk problemi Nedir {nasıl} Anlaşılır?

Hamilelik İlk problemi Nedir {nasıl} Anlaşılır?Hamileliğin ilk haftalarından itibaren hormonların değişim göstermesiyle anne adaylarında ruhsal ve fizyolojik birçok değişim gözlemlenir. Bir fazlaca süre bu değişim ve sorunler tane ve tane öncesi dönemdeki (PMS) değişimlerle karıştırılsa da ilerleyen haftalarla beraber belirtilerin artması “ Acaba hamile olabilir miyim?” şüphelerini bununla birlikte getirir.

Hamileliğin en yaygın sorunleri tane gecikmesi,halsizlik ve sürekli uyku hali,mide bulantısı,koku almada duyarlılık,göğüs ve göğüs ucu ağrısı,ani ruh hali değişimleri,sık sık idrara çıkma,akıntı ve kusma şeklindedir.

Hamilelik problemi denince ilk aklımıza gelen adetin gecikmesi durumudur.Eğer tertipli tane görüyor iseniz adetin gecikmesi durumunda ilk aklınıza gelen “Hamile miyim?”sorusu olacaktır.Tane gecikmenizin üstünden minimum on gün geçtikten sonrasında yapılacak kan testiyle hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Eğer tertipli tane görmüyor yada son tane tarihinizi hatırlamıyor iseniz hamileliğinizden güvenli olmak için denetim yapmadan ilkin bir süre daha beklemeniz yararınıza olacaktır.

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.