Genel

Hamilelik İlk sorunu Nedir nasıl Anlaşılır?

Hamileliğin ilk haftalarından itibaren hormonların değişiklik göstermesiyle anne adaylarında ruhsal ve fizyolojik birçok değişiklik gözlemlenir. Bir fazlaca süre bu değişiklik ve sorunler tane ve tane öncesi dönemdeki (PMS) değişimlerle karıştırılsa da ilerleyen haftalarla birlikte belirtilerin artması “ Acaba hamile olabilir miyim?” şüphelerini bununla beraber getirir.

Hamileliğin en yaygın sorunleri tane gecikmesi,halsizlik ve devamlı uyku hali,mide bulantısı,koku almada duyarlılık,göğüs ve göğüs ucu ağrısı,ani ruh hali değişimleri,sık sık idrara çıkma,akıntı ve kusma şeklindedir.

Hamilelik sorunu denince ilk aklımıza gelen adetin gecikmesi durumudur.Eğer tertipli tane görüyor iseniz adetin gecikmesi durumunda ilk aklınıza gelen “Hamile miyim?”sorusu olacaktır.Tane gecikmenizin üstünden minimum on gün geçtikten sonrasında yapılacak kan testiyle hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Eğer tertipli tane görmüyor yada son tane tarihinizi hatırlamıyor iseniz hamileliğinizden güvenli olmak için denetim yapmadan ilkin bir süre daha beklemeniz yararınıza olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com