Moda trendler en yeniler Sağlık Hindistan Cevizi Yağı Kullanmak İçin 10 Değişik Niçin

Hindistan Cevizi Yağı Kullanmak İçin 10 Değişik Niçin


hindistan cevizi yagi kullanmak icin 10 farkli neden 62165d08257af

Hindistan cevizi yağı, dünyanın her yerinde son aşama popülerdir. Kırılgan bir tadı vardır ve bir takım sıhhat yararı sunar. Bu yağ, yalnız bolca oranda yetiştikleri tropikal ülkelerde değil, bununla beraber Avustralya, Avrupa, Kanada ve ABD’deki insanoğlu tarafınca da üretiliyor. Bu yağı hemen hemen kullanmadıysanız, derhal kullanmaya başlayabilmeniz için 10 değişik yol keşfetmenize izin verin.
Hindistan Cevizi Yağı’nın En İyi 10 Şaşırtıcı Güzellik Kullanımı
10- Diş Sağlığı için

Hindistan cevizi yağı ağızda bulunan ve diş eti hastalığına, diş çürümesine ve diş plağına niçin olabilecek bakterilerle kolaylıkla savaşabilir. Bir araştırmaya bakılırsa, yalnız bu mükemmel yağ ile 10 dakika devam eden terleme, antiseptik bir gargara kadar etkili bir halde ağızdaki bakterileri azaltmaya destek verir. Ek olarak, hindistan cevizi yağını günlük olarak kullanmak, diş eti iltihabından muzdarip olanlarda plak ve iltihaplanmayı büyük seviyede azaltabildiği de fark edilmiştir. Bu yüzden, doğru diş macununun kullanılmasıyla beraber, iyi diş sağlığınızın tadını çıkarmak için hindistan cevizi yağını da kullandığınızdan güvenilir olun.
9- Uzun Saçlar için

Hindistan cevizi yağı, oda sıcaklığında katı ve kremsidir ve 76 dereceye kadar ısıtıldığında Fahrenheit sıvıya dönüşür. Duş alırken, kavanozu ılık su altında tutup eritin. Şimdi saçlarınızı düzgüsel şekilde yaptığınız şekilde şampuanlayın ve bolca oranda hindistan cevizi yağı alın ve ıslak saçlara uygulayın ve ortalama beş dakika beklemeye alın. Sonrasında saçlarınızı su ile durulayın. Saçlarınız kuruduktan sonrasında yumuşak, parlak ve güzel görüneceğini farkına varacaksınız.
8- Vücut Nemlendirici olarak

Hindistan cevizi yağının kremsi dokusu onu muhteşem ve hafifçe bir vücut nemlendiricisi yapar. Bir tek birazcık yağı avucunuzun arasına sürün ve duş aldıktan derhal sonrasında tüm vücudunuza uygulayın. Bu, yağın uygun şekilde emilmesine destek olacaktır. Yağın hafifçe tropikal kokusu birçok şahıs tarafınca sevilir, sadece kokuyu sevmiyorsanız, cildinize uygulamadan ilkin birkaç damla lavanta yada nane yağı ilave edebilirsiniz.
7- Kırılgan ve Çatlayan Dudaklar için

Kimse çatlamış dudaklardan hoşlanmaz ve bunu kış aylarında yaşamanız en olası olan bir şeydir. Burada da mükemmel hindistan cevizi yağı derdinize derman olabilir. Parmağınızın üstüne birazcık yağ sürün ve direkt dudaklarınıza uygulayın. Bunu her gece kullandığınızdan ve iyice yedirdiğinizden güvenilir olun. Gündüz vakti de uygulayabilir ve dudaklarınızı iyi nemlendirirsiniz.
6- Göz Altlarınız için

Göz altındaki cilt oldukça kırılgan ve incedir ve böylece koyu halkalar, şişkinlik ve ince çizgiler şeklinde problemleri kolayca çeker. Bu tür problemlerin ortaya çıkmasını istemiyorsanız ve göz altı kremlerine oldukça fazla para harcamak istemiyorsanız, hindistan cevizi yağını derhal kullanmaya başlayın. Bu yağdan birazcık alın ve iki parmağınızın arasına hafifçe ovalayın ve sonrasında gözünüzün altındaki cilde sür. Her gece yatmadan ilkin bunu yapın.
5- Muhteşem Bir Cilt için

Muhteşem taze ve ışıltılı bir ciltten kimden hoşlanmaz ki? Naturel olarak parlayan bir cilde haiz değilseniz, hindistan cevizi yağı hala görünümü elde etmenize destek olabilir. Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey birazcık hindistan cevizi yağı (sıvılaştırılmış) almak ve üst dudaklarınızın üstünde, kaşlarınızın üstünde ve elmacık kemiklerinin üstünde uygulamaktır. Bu, cildinizin çekici, yumuşak ve parlak görünmesini sağlar.
4- Yumuşak Bir Cilt için

Yarım fincan eritilmiş hindistan cevizi yağı ile yarım bardak şeker yada deniz tuzu birleştirin. Şimdi, vücudunuzun her yerinde dairesel hareketlerle ovalayın ve peşinden ılık suyla sudan geçirin. Bu ovucu hareket ölü deri hücrelerinden kurtulmaya ve vücudunuzu nemlendirmeye destek verir. Netice, yine yine dokunmayı seveceğiniz yumuşak bir cilt olacak.
3- Makyaj Çıkarıcı olarak

Minik bir hindistan cevizi yağı kullanmak, kaç kat uygulamış olursanız olun tüm makyaj malzemelerinden kolayca kurtulmanızı sağlayabilir. Bir tek birazcık yağı ısıtın ve direkt cildinize uygulayın. Şimdi ılık bir bez kullanarak yağı alın ve tüm makyaj artıklarının kaybolduğunu görmüş olacaksınız. Yüzünüzü hemen sonra bir temizleyici ile yıkayıp, nemlendirici seçiminize bakılırsa nemlendirmeyi ihmal etmeyin.
2- Lekeleri Çıkarmak için

Mobilya ve halı üstüne dökülmeler dahil olmak suretiyle lekelerden kurtulmak için hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Bir tek bir parça hindistan cevizi yağına bir parça kabartma tozu ilave edin ve bir macun oluşturmak için iyice karıştırın. Bu karışımı lekeli bölgeye uygulayın, 5 dakika beklemeye alın ve hemen sonra silin.
1- Traş Kremi olarak

Tıraş kremi kalmadı, derhal traş mı gerekiyor? Hindistan cevizi yağını deneyebilirsin. Kavanozu basitçe ısıtın ve sıvılaşmasını sağlayın ve yağı bacağınıza uygulayın. Şimdi jiletinizi kullanın ve sonuçlardan hayret edeceksiniz – yakın tıraş, yumuşak ve pürüzsüz bir cilt.

İlgili Haber
Siyah noktalardan kurtulmak için 10 etkili yöntem

Alçak gönüllü hindistan cevizi yağı hakkaten de oldukça ucuz olmasına karşın birçok değişik şekilde destek olabilir. Bu yağın hemen hemen bir kavanozuna haiz değilseniz, derhal alın ve kesinlikle pişman olmayacaksınız.

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.