Güzellik

Hindistan Cevizi Yağı Yüzde Tüylenme Yapar Mı?

Tüyler, vücudunuzdaki şeyler nedeniyle uzar ya da uzamaz. Hindistan cevizi yağı ya da cilde dışarıdan uygulanan losyon ve kremler, cilt altından gelen tüylerin yüzünüzde ya da vücudunuzdaki herhangi bir yerdeki tüylenmeyi arttırmaz. Peki, siz buna katılıyor musunuz?
Hindistan Cevizi Yağı ve Tüylenme
Saç bakımı, ağız bakımı ve hatta cilt bakımında kullandığımız faydalı yağlardan biri olan Hindistan cevizi yağını yüze uygulamak, yüzdeki tüylerin normalden daha fazla uzamasına neden olmaz. Böylece, sadece cilde faydalarından yararlanmış olursunuz. E vitamini ile dolu olan Hindistan cevizi yağı, hem cilt bakımı hem de nemlendirici yağ olarak harikadır. Gece, cilt bakım rutininizi bitirdikten sonra, cildinize bir miktar Hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz.
Hindistan cevizi yağı, ciltteki erken yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasının ertelemeye yardımcı olduğu bilinen antioksidanların iyi bir kaynağıdır. Ayrıca içerdiği C vitamini, Omega-6 ve Omega-9 yağ asitleri ile de ciltteki yara izleri, lekeler ve kırışıkların giderilmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, cildin derinlemesine nemlendirilmesinde de etkilidir. En etkili sonuçlar için, soğuk preslenmiş bir Hindistan cevizi yağı kullanmanızı öneririz.

Bunun için 15 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 10 damla limon yağını karıştırarak cam kavanozda saklayabilir ve kullanmadan önce iyice çalkalayarak cildinize uygulayabilirsiniz. Bu karışımı, banyodan sonra ya da yatmadan önce cildinize uygulayarak bekletebilirsiniz.
Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?
Hindistan cevizi yağı cilde faydaları
Daha sağlıklı ve ışıltılı, daha nemli bir cilde sahip olmanın yollarını mı arıyorsunuz? İşin sırrı, mutfağınızdaki çekmecelerden geçiyor olabilir. Yapılan çalışmalar, Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları, Hindistan cevizi yağının cildinizin ihtiyaçlarını karşılayabileceğini göstermektedir. Hindistan Cevizi Yağı Yüzde Tüylenme Yapar Mı? tam tersine Hindistan cevizi yağının cilde faydaları şunları içermektedir:

Ciltteki iltihaplanmayı azaltır,
Sertbest radikallerin vücuda verdiği hasarı azaltır,
Enfeksiyon oluşumunu önlemeye yardımcı olur,
Yüz için doğal bir nemlendiricidir
Göz çevresi ve dudaklarda da kullanılabilir.

Yüz İçin En Uygun Hindistan Cevizi Yağı Hangisidir?
Mutfakta kullandığınız ve cildinize sürebileceğiniz Hindistan cevizi yağı farklılık gösterebilir. Cilde uygulanabilecek yağ türü seçilirken; işlenmemiş ya da sızma olarak etiketlenmiş olan, organik türleri tercih etmelisiniz. Bu tip yağlar, cilt için daha faydalı olabilir.

Mutfakta kullanılan Hindistan cevizi yağlarının kalitesi büyük ölçüde değişkenlik gösterir. Bazı yağlar, kimyasal bir şekilde işlenmiş olabilir. Bunlar, cilt için fazla sert geçebilir ve fayda yerine zarara neden olabilir. Yüz bakımı için Hindistan cevizi yağı satın alacaksanız; ek kimyasal içermeyen, işlenmemiş ve mutlaka organik olanları tercih etmelisiniz.
Hindistan Cevizi Yağının Cilde Zararı Olur Mu?
Hindistan cevizi yağı cilde sürülür mü?
Hindistan cevizi yağını doğal bir nemlendirici olarak kullanmak, herkes için doğru seçenek olmayabilir. Özellikle, akneye meyilli bir cildiniz varsa, kullanırken mutlaka dikkatli olmalısınız. Komodejonik yani gözenekleri tıkayabilen bir yağ olduğundan, cildiniz için biraz ağır olabilir ve sivilce oluşumuna neden olabilir.
Ayrıca, Hindistan cevizi yağına alerjiniz varsa, yine yüzünüzde kullanmamanız önerilir. Fındık, fıstık ya da ceviz alerjisi olan bazı bireylerde, Hindistan cevizi yağına karşı alerjisi olduğu da belirtilmektedir. Bu nedenle, alerjik bir durumunuz varsa, yine bu yağı kullanırken dikkatli davranmanız önerilmektedir.
Tüylenmeye Neden Olur Mu?
Hindistan cevizi yağı ve tüylenme
Geldik en önemli soruya… Hindistan Cevizi Yağı Yüzde Tüylenme Yapar Mı? Hindistan cevizi yağının cilt için faydalı olduğundan, nemlendirdiğinden ve ışıltı sağladığından bahsettik. Ayrıca, yaşlanma belirtilerinde de faydalı olabilir. Bunları, içerdiği E vitamini ile sağlamaktadır. E vitamini, cilt yüzeyindeki tüyleri besleyebilen bir yağ olduğundan, bazı kişiler uzun vadeli kullanımda Hindistan cevizi yağının yüzde tüylenmeye neden olabildiğini belirtmiştir. Bu nedenle, düzenli kullanımı uzun vade yerine, yıl içerisinde dönemsel kullanarak yüzde tüylenme riskini minimuma indirebilirsiniz.
İNCELEYİNİZ : Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com