Alışveriş

Igor mu Crocs mu ?

Terlik alırken İgor mu Crocs mu karar veremediyseniz, karar vermenize yardımcı olabilecek bazı ipuçlarını makalemde bulabilirsiniz.
Öncelikle genel olarak bu markaları tanıyalım:
İgor
Bir İspanyol markası olup 1974’ten beri hizmet vermektedir. Başarılı olduğu kategori çocuk yağmur botları ve çizmeleridir. Sadece çocuklar için değil büyükler için de bot, çizme, ayakkabı, sandalet gibi ürünler üretmektedir.

Ürünleri orta kalitededir ve makul fiyatlarla satılmaktadır.
Crocs
Bir Amerikan firması olup 2002 yılından beri piyasadadır. Ürünleri giyilince ayağı saran bir malzeme olan Crosslite den üretilmekte olup rahatlığı ve uzun süre kullanımda ayağı yormaması ile tanınmaktadır. Sağlık çalışanlarının sıklıkla tercih ettiği bir terlik markasıdır.

Her ne kadar sandalet, ayakkabı, çanta, gözlük gibi ürünleri olsa da en fazla satılan ve beğenilen ürün grubu hemşire terlikleridir. Çocuklar için de terlik ve sandalet üretmektedir.
Fiyat karşılaştırması
Halk olarak bir şeyin kalitesi hakkında yorum yapabilmek için öncelikle kıyaslamaya fiyatından başlarız. Ben de öyle yapacağım.
İgor ile Crocs ürünleri arasında önemli bir fiyat farkı mevcuttur. İgor ürünleri ortalama olarak 75-100 TL civarında satılmaktadır.
Crocs ürünleri ise ortalama 150-250 TL civarına satılmaktadır.
Fiyat performans açısından bir değerlendirme yapıldığında her iki firmanın da Akınalbella veya Sabo gibi markalar karşısında geride kalabileceğini düşünmekteyim. Crocs’un daha pahalı olmasının sebebi Crosslite den yapılmış olması İgor’un ise klasik malzemeden yapılmış olmasıdır.
Her iki firmayı fiyat performans açısından kıyaslarsak farklı kategorilerde farklı sonuçlar elde ederiz. Yetişkin terliklerince Crocs biraz daha öne çıkar. Çocuk yağmur botlarında ise İgor daha öndedir.
Estetik
Her iki firmanın da bazı tasarımları birbirine benzemektedir. Crocs’un estetik kaygısının düşük olduğu söylenebilir. Firma “çirkin” ürünler ürettiğini zaten kabul etmekte, rahatlığı ile öne çıkmaktadır.
İgor’un ürünleri daha canlı renklere sahiptir ama estetik açıdan Crocs’a ciddi bir üstünlüğü bulunmamaktadır.
Rahatlık
Rahatlık Crocs’un açık ara önde olduğu bir konudur. Fiyat bir kriter değil ise Crocs terlik ve sandaletler İgor’dan daha öndedir.
Crocs terlikler çok hafiftir ve ayağı vurmaz.
Dayanıklılık
Her iki marka da uzun dayanıklılık konusunda iddialı olsa da İgor terliklerin daha uzun ömürlü olacağını düşünmekteyim.
Bakım kolaylığı
Bakım kolaylığı açısından İgor açık ara öndedir. Temizliği kolaydır. Fakat koku açısından Crocs daha iyidir.
Suya dayanıklılık ve su geçirmezlik
Bu konuda her ikisi de iyidir. Kışlık ürünlerde İgor açık ara daha iyidir. Yazlık ürünlerde ikisi de aynı denilebilir.
Kategorilere göre karşılaştırma
Yetişkin ürünlerinde genel olarak Crocs konforu ve ürün yelpazesiyle öne çıkmaktadır. Çocuk terlik ve sandaletlerinde ise İgor’un zengin seçeneği vardır.
Çocuk terliklerinde Crocs’u öne çıkaran husus ayağa uyumlu olmasıdır. Fiyat gözardı edilirse yazlık ürünlerde Crocs öndedir. Fiyat kıyaslamaya dahil edilirse Akınabella her iki markayı da ezer.
Crocs’un belli bir müşteri kitlesi vardır. Vardiyalı çalışanlar, sağlık çalışanları Crocs, Birkenstock veya Sabo tercih ederler.
Yağmur botu ve çizmesinde ise Crocs, İgor’a rakip olamaz.
Bu iki firmanın kıyaslanabileceği en önemli kategori çocuk sandaletleri ve terlikleri kategorisidir. Burada da fiyat mı rahatlık mı daha önemli konusu öne çıkmaktadır. Her iki firmanın da çocuk sandalet ve terlik ürünleri birbirine çok benzemekte fakat arada fiyat farkı bulunmaktadır.
 
İLGİLİ YAZILARIM:
Crocs terlik nasıl yıkanır ?
Crocs terlik kaç numara almalıyım
Crocs 12 13 kaç numara
Crocs orjinalliği nasıl anlaşılır ?
Crocs terlik nasıl genişletilir ?
Crocs terlik terletir mi ?
Igor mu Crocs mu ?
Crocs terlik hangi ülkede üretiliyor ?
Crocs mu sabo mu ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com