Ev DekorasyonuKendin Yap

Kapıları Yenilemek Oldukca Kolay : Sprey Boya ile Kapı Boyama

Sprey boya ile kapı boyama evlerde dekorasyon değişikliği yapılmak istendiği vakit ilk değişikliğe başlanan yapı kapılar üstünde oluyor. Şu an kapı değişikliği yapmak oldukça maliyetlidir. Kapının fiyatlarının artması, değişiklik esnasında ustaya verilecek ek ödemeler için gereksiz bütçe ayrılmak zorunda kalmayacak. Yalnız değişik düşünceler ile hepimiz anlık olarak bir sprey boya yardımı ile kapılarını boyayabilecekler.
Bahçe kapısından evimizdeki kapılarına, dış kapıdan balkon kapısına kadar her şeyin rengini değişiklik yapmak oldukca kolay olacak. Bu süreçte haiz olunacak tek şey kaliteli bir sprey boya almak olacak. Doğal olarak ki de bu boyama esnasında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktalar vardır. Gelişi güzel olarak meydana getirilen boyamalar olursa istenen sonuna erişmek de bir fazlaca zor olacaktır. Bu yüzden boyama işlemlerine geçmeden dikkatli bir halde ön hazırlık yapılması gerekecek. Sizlere bu yazımız içinde adım adım sprey boya ile kapı boyamak {nasıl} yapılır onları anlatacağız.

Sprey boya ile adım adım kapı boyama…
Sprey boya ile adım adım kapı boyama püf noktalarını sizlere hazırladık. Boyama esnasında belirli noktalara dikkat etmek gerekir. Sizler için bu yazımızda adım adım kapı boyama sprey boya ile {nasıl} olacak onları anlatacağız.
1.Boyanacak olan kapılardaki boyaları ilk olarak kazımak gerekir.
 

2.Boyalar kazındıktan sonrasında zımpara ile kapılarda oluşan pürüzleri yok etmek gerekir. Eğer bu pürüzlü yüzeyler yok edilmezse kapılar her ne kadar boyansa bile istenilen görüntüyü vermeyecektir.
 

Size Hususi Başlıklar

Beyaz Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

1 gün ilkin

Oturma Odası Dekorasyonu Yaparken Bunlara Dikkat Edin

1 hafta ilkin

3.Zımparalama peşinden sprey ile bir aşağı bir yukarı olacak şekilde tek sıra ile boyama halletmeye başlanır. Kapıdaki alt taban rengi tamamen yok olana kadar boyama yapılır.

 
4.Boyama yapılırken tek kat olmamasına dikkat etmek gerekir. Birkaç kat yaptıktan sonrasında aslına bakarsak kapılar istenen renge erişecektir. Dışarıda oldukca fazla ücret ödeyerek yeni kapı ile değişimler yapmak yerine azca maliyet ile sprey boyayla yapılacaktır. Yalnız kapılar değil kapıların kolları da gene aynı teknik ile istenildiği şeklinde boyanabilecektir. Tek fark burada kapı kolları genel olarak metal ürünlerden oluşacağı için kazıyarak değil bir tek zımparalayarak boyamayı yapmak işlemler için kafi olacaktır.
Bununla birlikte kalorifer peteği {nasıl} boyanır yazımızı da okuyarak evinizdeki kalorifer peteklerini boyayabilirsiniz.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com