Moda trendler en yeniler Kendin Yap Kartondan Köpek Kulübesi {Nasıl} Yapılır?

Kartondan Köpek Kulübesi {Nasıl} Yapılır?


kartondan kopek kulubesi nasil yapilir 633911271e8a3

Kartondan Köpek Kulübesi {Nasıl} Yapılır?

Gerek sokak köpekleri olsun gerekse de bahçelerde beslenen köpekler olsun tüm köpeklerin temiz ve kuru bir kartondan köpek kulübesi ihtiyacı olmaktadır. Köpekler için güzel bir kulübe alamayan kişiler evlerinde kolaylıkla yapabilecekleri kartondan kulübe yapımını deneyebilirler. Son derecede dayanıklı ve sıcak bir kulübe ile sempatik arkadaşlarının temiz ve kuru bir alanda barınmalarını sağlayabilirler. Oldukça ergonomik bir yapımının olmasının yanı sıra kolay bulunan malzemeler ile hazırlanması da pek fazlaca şahıs tarafınca bu kulübelerin tercih edilmesini sağlamaktadır. İsteyen hepimiz bu güzel kulübelerden hazırlayarak bahçelerindeki ve sokakla yaşayan sempatik dostlarını mutlu edebilirler.
Karton Köpek Kulübesi Yapımı

Maliyeti uygun ve kolay bir yapımı olması sebebiyle karton köpek kulübesi yapımı pek fazlaca şahıs tarafınca tercih edilmektedir. Bu kulübeler yapılırken kullanılacak malzemeler de kolay bir halde temin edilebilir. Kartondan köpek kulübesi yapımı için gereksinim duyulan malzemeler; karton kutu, köpük ve çöp poşetidir. Bu malzemeler ile isteyen hepimiz oldukça ergonomik ve hesaplı bir halde köpek kulübelerini hazırlayabilir. Tüm bu malzemeler ile meydana getirilen köpek kulübeleri bilhassa de soğuk ve yağışlı havalarda köpeklerin uygun şartlarda barınmalarını sağlamaktadır. Kulübe için kullanılan poşet; yağış anında kulübenin ve köpeğin ıslanmasını önlemektedir. Gene iç bölümde kullanılan köpük ise kulübenin hem kuru kalmasını hem de içinin daha sıcak olmasını sağlamaktadır. Penye ipten sepet yapımını da inceleyebilirsiniz.

Sempatik dostlarını bilhassa de soğuk havalardan korumak isteyen kişiler karton kutudan köpek kulübesi yaparak sempatik dostlarına mükemmel bir yuva hazırlayabilirler. Bunun için yapılması ihtiyaç duyulan ilk adım köpeğin boyutuna uygun olan bir karton kutu temin etmektir. Alınan karton kutudan bir kapı kısmı açılmalıdır. Daha sonrasında ise karton kulübenin sıcak olması adına iç kısımlarının köpükle kaplanması gerekir. Son adımda ise karton kutunun dış kısmının tamamen poşet ile kaplanması gerekir. Tüm bu adımların tamamlanması arkasından kişiler en dış kısmı istedikleri benzer biçimde dekore edebilirler. Bu kadar rahat bir yapımı olan köpek kulübesi ile dışarıda kalmak zorunda kalan sempatik dostlar sıcak bir yuvaya da haiz olabilirler.

Size Hususi Başlıklar

En İyi Mobilya Boyası Nedir?

10 Haziran 2022

Paletten Masa Iskemle Önerileri

29 Haziran 2021

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.