Genel

Kimler Arabulucu Olabilir Arabuluculuk Nedir ?

Kimler Arabulucu Olabilir Arabuluculuk Nedir ?

Kimler arabulucu olabilir? sorusunun cevabı ve Arabuluculuk müracaat formu, arama motorlarında yoğun olarak araştırılıyor. Hukukçuların katılacağı arabuluculuk sınav zamanı geçen zamanlarda belli olmuştu. Arabuluculuk sınav koşulları ve sınav bölgeleri ile ilgili bulgular Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanlığı doğrultusundan duyuruldu. Arabuluculuk imtihanı müracaat kılavuzu da erişime açıldı. Başvurular, elektronik ortamda, e-devlet şifresi, elektronik imza ya da mobil imza kullanmak amacıyla web sayfası üstünden alınacak. Arabuluculuk şartları ve arabuluculuk sınav müracaatları ile ilgili detaylar haberimizde yer ediniyor..

Arabuluculuk başvuruları elektronik ortamda, e-devlet şifresi, elektronik imza ya da mobil imza kullanmak amacıyla https://arabulucu.uyap.gov.tr/arabulucu/giris.jsp (UYAP Arabulucu Portal) web adresi üstünden alınacak.

Arabuluculuk başvuruları 19 Ağustos’ta alınmaya başlandı, başvurular 2 Eylül 2019 tarihinde sona erecek. Adayların, bu tarihler içinde sorun edilen evrakları aynı web adresinden elektronik ortama aktararak göndermeleri gerekiyor. Bunun haricinde rastgele bir teknik ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Arabuluculuk Başvuru İçin TIKLAYINIZ 

Arabuluculuk Sınav Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ

ARABULUCULUK SINAVI NE ZAMAN?

Imtihan, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi doğrultusundan 24 Kasım 2019 Piyasa günü saat 14.00’da tek seans durumunda Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul (Anadolu – Avrupa), İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun, Trabzon ve Van illerinde yapılacaktır. Imtihan saat 14.00’da başlamış olacak ve 150 (yüz elli) dakika sürecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com