Moda trendler en yeniler Dekorasyon Kir tutmayan halı markaları

Kir tutmayan halı markaları


leke tutmayan hali markalari 622b6fc9d1e89

Halıda aranan özelliklerden birisi kir tutmamasıdır. Şu sebeple halı satın alındıktan sonrasında uzun süre kullanmaktayız ve çıkarılmayan bir meyve suyu lekesi yada yağ lekesi sebebiyle halı ziyan olsun istemeyiz.
Kir tutmama açısından bileşik malzemeler, yün ve pamuk şeklinde organik malzemelere daha başarılıdır. Halının kir tutmaması ipliğin üretilmesi esnasında ipliğe uygulanan kimyasal işlemlerle ve halının sık dokunmasıyla sağlanmaktadır.
Kısacası bir halı ne kadar sentetikse ve kimyasal işleme tutulmuş ise ve ne kadar sık dokunmuş ise o denli kir tutmama mevzusunda başarıya ulaşmış olmaktadır.
Bu yüzden eğer kir tutmayan halı alıyorsanız, halının markasından ziyade malzemesine dikkat etmelisiniz.
Kir tutmayan halı markaları
Bir halının pahalı ve kaliteli olması kir tutmayacağı anlamına gelmemekte olup tam tersine ucuz bileşik halılar pahalı ve heybetli halılara nazaran kir tutmama mevzusunda daha başarıya ulaşmış olmaktadır.
Avrupa ve ABD’da evlere ayakkabı ile girilmesi yaygın olduğundan halı seçiminde aranan ilk koşul o halının kolay temizlenebilmesi ve kir tutmamasıdır.
Vatanımızda ise güzel duyu kaygılar hala ön plandadır ve halı markaları renk ve desen gösterişine daha oldukca ehemmiyet vermektedirler.
İkea
İkea bir dünya devi olsa da ülkemizin popüler halı markalarından birisi değildir. Bununla beraber eğer tercihiniz halının kir tutmaması ise bu mevzuda en fazla ve en uygun fiyatlı seçenekler İkea’da bulunmaktadır.
İkea’nın seçimi bizim geleneksel tarzımızla fazla örtüşmese de (İkea halı modelleri genel anlamda mütevazı ve gösterişsiz modellerdir) çağdaş çizgileri barındırması ve kir tutmama mevzusunda başarıya ulaşmış olması sebebiyle kolay temizlenebilir ve kir tutmayan halılar için öncelikli tercihiniz İkea marka halılar olmalıdır.
Brillant
Brillant’ı bir perde markası olarak biliriz fakat kir tutmayan halı mevzusunda da başarıya ulaşmış bir markadır. Tercih edeceğiniz halı hem kir tutmasın hem de heybetli olsun istiyorsanız Brillant markasını düşünebilirsiniz.
Merinos
Merinos oldukca köklü bir marka olup bu markayı ünü saman alevi şeklinde parlayıp sönen halı markalarla karıştırmayınız. Senelerdir bir oldukca malzemeden halıyı başarı ile üreten Merinos markasının kir tutmayan halı modelleri de bulunmakta olup her cebe nazaran çeşitleri de vardır.
Dinarsu
Köklü firmalardan bir diğeri de Dinarsu olup, bu marka kir tutmayan duvardan duvara halılar, yolluklar ve çim halılar mevzusunda oldukca başarılıdır.
İda Home Decor
İda Home Decor halının ürünleri genel olarak kir tutmama mevzusunda başarıya ulaşmış olup fiyat/performans yönüyle de seçenek sıralamasında bulunması gerekir.
Yukarıda sayılanların haricinde bir oldukca marka daha kir tutmayan halı mevzusunda başarıya ulaşmış olup oldukca uygun fiyatlara da kir tutmayan halı satın alabilirsiniz.
İlgili yazı: Kir tutmayan halı tavsiye

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.