Genel

Klasik mi, Çağıl mi Retro mu? Hangi Koltuk Ekibi Size Gore?

Klasik mi, Çağıl mi Retro mu? Hangi Koltuk Ekibi Size Gore?

 

Her evde bulunan ana dekorasyon ürünü şüphesiz koltuk takımlarıdır. Kimi süre salonların yıldızı olan büyük koltuk takımları kullanılırken, kimi zaman de oturma odalarında L tipi ya da tekli koltuklar tercih edilir. Seçim yapmakta zorlanırsanız dekorasyon stiline gore koltuk ekibi modelleri ve tasarımlardan esin alabilirsiniz.

 

Klasik Dekorasyona Gore Koltuk Ekibi

 

Klasik dekorasyon denilince akla en önce heybetle ve heybetli koltuk takımları gelir. Eğer zamana ve trendlere meydan okuyan bir koltuk ekibi düşünüyorsanız, deri oturma gruplarına yönelebilirsiniz. Tamamen el işçiliği ve bir derslik ahşap araç-gereç ve deri kullanılarak üretilen seçkin klasik koltuk takımları, klasik dekorasyonda görünümün aslen asla eskimeyecek yeni müjdeler. Ek olarak sağlamlığı ve dayanıklılığıyla çocuklarınıza ve hatta torunlarınıza kadar ilk günkü güzelliğiyle duracak dense abartılmamış olur.

 

Minimal Dekorasyona Özgü Koltuk Takımıları

 

Salon ve oturma odalarında tercih edilen koltuk takımları devamlı klasik kalıplara uymak zorunda değildir. “Daha azca eşya, daha oldukca alan” mantığı ile hareket eden minimalist dekorasyon da doku ve renkler yalın tercih edilir. Ufak bir tv ünitesi karşısına konumlandırılan krem rengi ya da bej renkli koltuk takımları ve bunlarla aynı renk minderler ile konfor yakalanabilir. Bu şekilde bir alana değişik bir dokunuş yapmak isterseniz tek bir duvarda tuğla dekorasyonu tercih ederek doğallığı yakayalabilirsiniz. Isterseniz koltuk takımının herhangi bir köşesine konumlandırılan uzanma koltuğu, hem bir berjer hem de ses dualarınız için keyifli bir alan oluşturabilir.

 

Çağıl Koltuk Takımlarına “Merhaba” Deyin

 

Eviniz için hem değişik ve çağdaş hem de modüler koltuk takımları düşünüyorsanız sırt kısmı yükseklikleri değişik boylarda olan takımları tercih edebilirsiniz. Bu tür koltuk takımlarının oturulan sünger kısmı daha yumuşak ve derin olduğundan uzun solukta hem dayanıklılık hem de konfor sağlar. Eğer salonunuz ahşap yoğunluklu ise ikili ya da üçlü çağdaş koltuk takımları da kullanarak L yada U tipi köşe takımları hazırlayabilir, duvar süresince konumlandırırarak geniş bir salon havası yaratabilirsiniz.

 

İskandinav Stilin Baş Mimari Koltuklar

 

1950’li yıllarda İsveç, Norveç, Finlandiya ve Danimarka’da ortaya çıkan ve minimalizmin çağdaş olarak yorumlandığı tasarıma İskandinav dekorasyon stili adı verilmiştir. Konforlu ve iyi tasarıma haiz koltuk takımları ile mobilyaların bir tek zengin kişiler tarafınca değil hepimiz tarafınca kullanılabilir olmasını amaçlayan İskandinav stilin temel prensibi fonksiyonel ve modernist tasarımlar yaratmaktır. Eğer yaşam alanlarınızı İskandinav stile gore tasarlamak isterseniz, ince metal aksamlı koltuklar, aşağıya doğru genişleyen sağlam ayaklar ve köşeli yapıya haiz oturma alanlarından esin alabilirsiniz. Son zamanların en popüler seçimlerinden kabul edilen iki yanında uzanan diyagonal kolçaklar da eklektik bir görünüm sunabilir.

 

Retro Stilin Koltuk Takımları

 

Yaşam alanlarınızda sıcak ve samimi görünümlere yer vermek, birazcık da geçmişe dönüş yaparak canlı dokular ve renkleri öne çıkarmak istiyorsanız retro koltuk modellerinden faydalanabilirsiniz. Mor, pembe, turuncu, limon sarısı yada avokado yeşili şeklinde dikkat çekici renklerin yer almış olduğu retro koltuk takımlarını, patchwork yada pop-art tasarımlı minderle kombine edebilirsiniz. Retro seçimi bir salonda renklerin yanı sıra canlı desenlere haiz koltuk takımları ile mekana sıcak ve enerjik bir görünüm katabilirsiniz. Bilhassa bu tür bir dekorasyonu duvarda kullanacağınız geometrik desenlerle birleştirirseniz tam bir retro havası elde edebiliriz.

 

Eklektik Stilin Sıra Dışı Koltuk Takımları

 

Koltuk ekibi dekore ederken illaki birbiriyle aynı stildeki oturma gruplarını bir arada düzenlemek istemiyorsanız, eklektik yoldam tam size gore. Değişik renklerde ve desenlerde mobilyaların bir araya getirilmiş olduğu koltuk takımları dinamik ruhunuza oldukca iyi gelecek. Örnek vermek gerekirse, bambuya benzeyen ahşap aksamlı kanepeler, eski çağlardaki tahtlara benzeyen tekli koltuk modelleri ve plastik sandalyelerden tanıdık gelen delikli formlu sandalyelere çeşitli desenler ve malzemeler eklendikten sonra ortaya çıkan avangart bir salon ekibi görenleri kendine fanatik bırakabilir.

 

Tam da aradığınız şeklinde bir koltuk takımını Engince Mobilya’nın geniş ürün seçkisi içinde bulabilir, isterseniz istediğiniz şeklinde kombine ederek tamamen size emsalsiz alanlar yaratabilirsiniz. Ulaşılabilir koltuk ekibi tutarları ve kampanyalarını anında değerlendirebilir, beğendiğiniz modelleri satın alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com