Moda trendler en yeniler Güzellik Kozmetik jinekoloji nedir, {nasıl} yapılır?

Kozmetik jinekoloji nedir, {nasıl} yapılır?Birçok hanım, gövde görünümünü iyileştirmek için güzel duyu prosedürlerden yararlanmaktadır. Bu prosedürler, vücut görünümünden yada işlevinden memnun olmayan bayanların refahını yüksek düzeyde arttırır. En büyük kazanımı özgüven olan güzel duyu cerrahiler, averaj 10 senedir vajinal bölgede de uygulanmaktadır. Kozmetik jinekoloji alanında yaşanmış olan tıbbi gelişmeler, bilhassa cinsel yaşamı düzenlemek adına bayanlara daha oldukça seçenek sunmak için devam etmektedir.

Kozmetik jinekoloji nedir?

Kozmetik jinekoloji, vajinanın fizyolojik görünümünde yada işlevinde iyileştirmeler yapmayı amaçlayan prosedürlerin genel adıdır. Bir oldukça durumda, her iki hedef de aynı anda gerçekleştirilir. Kozmetik jinekoloji; cinsel aktivitelerin zevkini artırabilirken, vücudun daha genç yada daha güzel duyu görünmesi için cinsel organları gençleştirir. Kozmetik ve plastik cerrahi alanında nispeten yeni bir alandır.

Bazı etkenler sebebiyle vücuttaki tüm cilt elastikiyeti yok olur ve deri sarkmaya adım atar. Cildi yumuşak ve güçlü tutan kollajen ve elastin proteinleri zayıfladığında yeni hücrelerin üretimi azalır. Bu durum, vajinadaki dokular için de geçerlidir ve bazı hanımlarda sayısız soruna yol açabilir.

Bkz: Kozmetik Jinekoloji

Kozmetik jinekoloji niçin yapılır?

Vajina, averaj 10 santimetre uzunluğunda bir organdır ve pelvis bölgesinde mesanenin arkasında bulunur. Rahmi dışarıya bağlayan, vajinal doğum için doğum kanalı görevi gören geçittir. Vajinanın duvarları, kuvvetli bir dış katmanından ve zayıf bir iç katmandan oluşur. Dış kaslar kalınca ve oldukça elastiktir, bir tek zaman içinde bu kasların esnekliği zayıflamaktadır. Naturel yaşlanma süreci bir ya da daha oldukça bebeğin doğumuyla birleştiğinde vajinal duvarlar gevşer. Ek olarak vajinanın kasları, vajinayı mesaneye ve rektuma bağlayan dokularla, pelvisteki diğeri yapılarla kaplanmıştır. Netice olarak, vajinal duvarlar zayıfladığında, pelvisteki diğeri kaslar da zayıflama eğilimine girer. Bu durum, fonksiyonel problemlerin yanı sıra idrar tutamama benzer halde ciddi rahatsızlıklara da niçin olur.

Bir kadının yaşam döngüsündeki doğum, epizyotomi, hormonal değişimler, kilo alımı benzer halde organik süreçler, vajinal doku yitirilmesine katkıda bulunur. Vajinal gevşeklik, sarkma, kuruluk ve tekrarlayan enfeksiyonlar benzer halde problemlere yol açabilir. Bu etkenler, kadının yaşam standardını negatif yönde etkileyebilir ve bir oldukca zaman düzgüsel bir yaşam seçimi sürdürmesini engelleyebilir.

Bayanlar kozmetik jinekoloji operasyonlarını; daha genç görünüm, konfor, sıhhat, cinsel zevk ve itimat kazanma etkenlerinden dolayı tercih etmektedir.

Kozmetik jinekoloji {nasıl} yapılır?

Kozmetik jinekoloji, birçok değişik prosedürden oluşur. Kadının talep ve gereksinimlerine nazaran hangi prosedürünün yapılacağına karar verilir.

En sık tercih edilen işlemler şöyledir:

Vajinoplasti: Vajinoplasti ameliyatı, vajinanın duvarlarını sıkılaştırmak, cinsel ve pelvik işlevselliği geliştirmek için tasarlanmıştır. Dokuların gevşemesi ve zayıflaması durumunda vajinoplasti ile sıkılaştırma işlemi yapılabilir. Vajinoplasti; kuruluk, kaşıntı, ilişki esnasında ağrı, büyük vajinal açıklık benzer halde problemleri azaltacaktır. Ameliyat genel anestezi ile yapılır. Vajinanın arkasından aşırı mukozal derinin bir kısmı çıkarılmak suretiyle işaretlenir. Cildin altındaki kaslar kuvvetli dikişlerle onarılır. Bu onarım tamamlandıktan sonrasında mukozal cilt dikişlerle kapatılır.

Labioplasti: Labioplasti iki değişik türde yapılabilir.

Labia minora isminde olan iç dudakların genişlemesi problemi, günlük hayatta yada spor aktiviteleri esnasında hastalık vericidir. Görünüm bakımından da zorlayıcı olan bu durum, cinsellik ile ilgili de fizyolojik ve ruhsal sorunlara yol açabilir. Labioplasti minora, labianın büyüklüğünü ve şeklini düzenlemeye destek verir.

Dış vajinal dudaklar olarak malum labia majoranın büyüklüğü ve görünümü, fazla dokuyu gidererek labioplasti majora operasyonu ile değiştirilebilir. Labia majora; genetik yatkınlık, kilo kaybı, yaşlanma yada doğumun yan tesirleri sebebiyle büyüyebilir yada sarkık görünebilir. Boyutu küçültmek için labianın her iki tarafınca ya da bir tek bir asimetriyi düzeltmek için tek taraftan uygulanabilir.

Klitoral dokunun azaltılması: Bu prosedür, klitorisin kenarlarındaki fazla derinin güzel duyu olarak çıkarılması ve klitorisin düzensiz görünmesine niçin olacak etkenleri ortadan kaldıracak şekilde tasarlanmıştır. Genetik, östrojen ve testosteron maruziyeti benzer halde faktörler klitoral alanın görünümünde mühim değişimler yapabilir.

Perineoplasti: Vajina ve perine arasındaki bölgeyi düzenlemek için uygulanır.  Bu bölge, epizyotominin yapıldığı ve düzgüsel doğum esnasında en sık deformasyona uğrayan kısımdır. Ameliyat esnasında fazla deri ve gevşek cilt dokuları alınır. Alttaki kaslar yada perineal vücut birbirine yaklaştırılır;  perine düzgüsel bir görünüme ulaştırılır.

Himenoplasti: Kızlık zarı, dış vajinal açıklığı çevreleyen yada kısmen kaplayan bir zardır. Vulva yada dış cinsel organın bir parçasını oluşturur. Kızlık zarı açıklığının büyüklüğü yaşla beraber artar. Cinsel ilişki esnasında bu zar yırtılır. Himenoplasti, kızlık zarının tekrardan yapılandırıldığı bir işlemdir. Bu prosedür, kızlık zarının deformasyona uğramamış halini geri kazandırır. Bir oldukca zaman kültürel, dini yada toplumsal nedenlerden dolayı gerçekleştirilir. Ameliyat esnasında mevcut kızlık zarının düzensiz kenarları ve kalan dokular, çözülebilir dikişler kullanılarak birbirine dikilir. Herhangi bir kızlık zarı yoksa ya da geri yüklemek için kafi cilt dokusu kalmamışsa, yeni bir kızlık zarı oluşturmak için ince vajinal cildin bir kısmı kullanılabilir.

G noktası büyütme: G noktası ön vajinal duvarda, idrar yolunun altında, rahim ağzına uzanan çeşitli yerlerde bulunan kılcal kan damarlarının ve sinir uçlarının buluşma alanıdır. Anatomik olarak gösterilmesi zor olsa da, fizyolojik tesiri cinsel zevk ve orgazm yoğunluğudur. G noktası büyütme işlemi, G noktasını belirleme ve uyarma işlemini daha kolay hale getirmek için kullanılabilir. oldukça kolay bir operasyonla tamamlanan bu kozmetik jinekoloji prosedürün bir oldukça durumda tekrarlanması gerekir.

 

Kaynak: https://havvaagargun.com/

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.