Genel

Kredi Notumu Nasıl Arttırabilirim?

Kredi Notumu Nasıl Arttırabilirim?

Kredi Notu nasıl Arttırılır? Pek çok insan hayalindeki arabayı, evi ya da istediği başka bir şeyi almak ister. Fakat bir çok süre maddi durumlarımız buna müsaade etmez. Hep bir miktar para tamamlanmamış kalır. Tam parayı biriktirirsiniz bu sefer alacağınız şey zamlanmıştır. İşte tam burada her insanın çıkış kapısı olan bankalar karşımıza çıkıyor.
Kredi çekmek ya da taksitli alışveriş yapabilmek için kredi kartı almak isteyen insanoğlu derhal en yakın bir bankaya gitmektedir. Fakat satın alan temsilcisi ile aynı masaya oturduklarında karşılarına bazı problemler çıkmaktadır. Sanki “Kredi Notu” dediğiniz duyar gibiyim. Eğer bu şekilde düşündüyseniz, doğru düşünüyorsunuz. Kredi çekmeye ya da bir kredi kartına haiz olmayı engel olan en büyük unsur kredi notlarıdır.

 

Herhangi bir bankadan kredi çekebilmek ya da kredi kartı alabilmek için belli bir puana ihtiyacınız vardır. 0 ila 1900 içinde bir skalaya haiz olan kredi notu, ne kadar yüksekse sizin o denli iyi bir satın alan olduğunuzu ifade etmektedir.
Findeks kredi notu, finansal sektörde yapacağınız tüm işlemleri etkilemektedir. Kredi notunu arttırmak için tüm ödemelerinizi tertipli olarak gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı şeklinde hizmetleri bankaya geri ödemelerinde herhangi bir gecikme ya da sorun yaratmanız halinde kredi notunuzda düşüş gerçekleşir. Tam tersi olarak ise gününde öderseniz ve ödemelerinizi aksatmazsanız da kredi notunuz yükselir.

En önemlisi ise tertipli ödeme yapmaktır. Zamanında, gecikmeye uğramadan tertipli ödeme yapmak, puanınızı arttıran ana maddedir aslına bakarsak.

Kredi Notumu Nasıl Arttırabilirim?

 • Kredi notunun yükselmesinde ya da düşmesinde bazı faktörler göz önüne alınmaktadır. Bu faktörler şunlardır;
  Kredili Ürün Ödeme Düzeni: Toplam kredi notunuzun % 35‘ini oluşturmaktadır.
  Mevcut Hesap ve Borç Durumu: Toplam kredi notunuzun % 35‘ini oluşturmaktadır.
  Yeni Kredili Ürün Açılışları: Toplam kredi notunuzun % 11‘ini oluşturmaktadır.
  Kredi Kullanım Yoğunluğu: Toplam kredi notunuzun % 10‘unu oluşturmaktadır.
  Öteki Unsurlar: Toplam kredi notunuzun % 9‘unu oluşturmaktadır.

1- Kredili Ürün Ödeme Alışkanlıkları
Kredi kartı borcunuzu ya da kredi borcunuzu zamanında ödemeniz kredi notunuzu arttırmaktadır. Ödemelerinizi son ödeme tarihinden sonrasında yapmanız durumunda ise kredi notunuz düşmektedir. “Kredili Ürün Ödeme Alışkanlıkları” kredi notunun % 35‘ini oluşturduğu için kredi notunuzun hesaplanmasında büyük bir etkiye haizdir.

2- Mevcut Hesap ve Borç Durumu
Fena ya da iyi şekilde kapanık kredi ödemelerinin teminatsız ya da teminatlı mevcut borçlar ve limitleri göz önüne alınmaktadır. “Mevcut Hesap ve Borç Durumu” kredi notunun % 35‘ini oluşturduğu için kredi notunuzun hesaplanmasında büyük bir etkiye haizdir.

3- Yeni Kredili Ürün Açılışları
Yeni müşterilerin ya da daha ilkin asla kredi işlemi gerçekleştirmemiş kişilerin baz alındığı bir faktördür. Bu sebepten dolayı yeni müşterilerin ödemelerini tertipli olarak gerçekleştirmesi çok önemlidir. Bu unsur kredi notunun % 11‘ini oluşturmaktadır.Kredi kullanan ve tertipli ödeme gerçekleştiren kişilerin kredi notları, asla kredi kullanmamış ya da çok azca kullanmış kişilerin kredi notlarından daha çok olur. Bu unsur kredi notunun % 10‘unu oluşturmaktadır.
5- Öteki Unsurlar
Öteki unsurlar kredi notu hesaplanmasının % 9‘unun oluşturmaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com