Genel

Kronik Bitkinlik Nedir sorunleri Ve Tedavisi

Kronik Bitkinlik Sendromu Sebepleri Nedir?

Hafife alınan bir hastalık olarak görülse de kronik bitkinlik sendromu hem ciddi bir sıhhat problemini ortaya koymada başlangıç evresi olarak görülmekte hem de kişilerin gündelik hayatlarını ciddi bir halde etkilemektedir.

Kronik bitkinlik sendromunun temel sebeplerinden bir tanesi glüten ve laktoz duyarlılığı olarak görülebilmektedir. Bağırsaklarda meydana gelen sorunların bağışıklık sistemini devamlı etken olmaya zorlamasından dolayı bitkinlik ortaya çıkabilmektedir.

Bağırsaklarda yer edinen ve bu organın işlemesine yarar elde eden probiyotik adlı bakterilerin azlığı da kronik yorgunluğa niçin olabilmektedir. Yanlış beslenme, antibiyotik kullanımı benzer şekilde durumlarda bu bakterilerin eksikliği söz mevzusu olabilmektedir. Bundan dolayı da kronik bitkinlik hissi uyandıran bir hastalık olarak adlandırılmaktadır.

Bağırsak içinde meydana gelen enfeksiyonlar da kronik yorgunluğa niçin olabilmektedir. Hem de da sinirleri ciddi oranda yıpratan Lyme hastalığı da bunun temel sebebi olarak görülebilir.

Metabolizmadaki vitamin ve mineral eksikliği de kronik bitkinlik nedenidir. Bu tip bir durum meydana vardığında lüzumlu eksikliklerin besin ya da ilaç yöntemiyle telafi edilmesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com