Dekorasyon

LED avize bozulursa

LED avize bozulursa, çaresi vardır, yapılır. Yani bozulduğu zaman atmak zorunda değilsiniz. Ancak tamirat ücretleri, bozulan parçaya göre yüksek çıkabilir.
Bu tür bir durum yaşamamak için satış sonrası bakım, tamir ve teknik destek veren firmaları tercih etmek gerekmektedir. Maalesef LED avize piyasasında çoğu sektörde olduğu gibi Çin malları yaygın olup bunların bir çoğu kalitesiz, çabuk bozulabilen ürünlerdir.
LED avize bozulursa ne yapmalı ?
LED avizeler ucuz ürünler değildir. Bazı konularda tamiri de mümkündür. LED avize tamiri ile uğraşan yerler vardır. LED avizenin fotoğrafı ve ne tür bir sorun yaşandığı Whatsapp’tan tamir servisine gönderildiğinde size yaklaşık maliyetle dönüş yapılacaktır.
Sık karşılaşılan LED avize arızaları nelerdir ?
En sık karşılaşılan sorun görünürde bir sorun olmamasına rağmen LED avizenin yanmamasıdır. Bazen kablonun gevşemiş olması veya avizenin yanlış monte edilmiş olması bile bu tür bir soruna yol açabilmektedir. Bu durumda öncelikle avize de mi sorun var yoksa avizeye gelen elektrikte mi sorun var bakılır. Elektrikle alakalı ciddi deneyiminiz yoksa bu tür basit kontrolleri dahi kendiniz yapmamalısınız. Elektrikçi sorunun avizede mi yoksa bağlantıda mı olduğunu kolayca anlayacaktır.
LED avizelerle karşılaşılan iki yaygın arıza LED’lerin aşırı ısınmaya bağlı olarak arızalanması (ürünün kalitesizliğinden kaynaklanır) ve elektronik sürücü kısmının arızalanmasıdır.
LED avizelerde arızalar çoğunlukla aşırı ısınma kaynaklı olup eğer satın aldığınız avize bir saatlik kullanım sonucunda ısınıyorsa en geç 1-2 seneye kadar arıza çıkaracak demektir.
LED avizelerin diğer bir sorunu da verdiği ışık miktarının azalmasıdır. Ortalama olarak bir yıl sonunda %30 civarı parlaklığında azalma olmaktadır. Bu sorunun bir çözümü bulunmamaktadır.
LED avize temizliği nasıl yapılmalı ?
Bazen LED avize arızaları yanlış temizlik yöntemleri uygulanmasına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu konuda yapılan hatalardan birisi LED avizenin kimyasal temizlik maddesi kullanılarak temizlenmesidir. Avizenin ıslak bezle silinmesi de parçaların paslanmasına sebep olduğu için uygun değildir.
LED avizelerin herhangi bir temizlik ürünü kullanmadan nemli bezle silinip, kuru bezle kurulanması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com