Moda trendler en yeniler Alışveriş Lohusa pijama ekibi {nasıl} seçilir

Lohusa pijama ekibi {nasıl} seçilir


lohusa pijama takimi nasil secilir 62150872ca27a

Hamileliğin neticelenerek bebeğin kucağa alınması ile anne için yeni bir dönem adım atar. Bebek sebebiyle annenin sorumlulukları artacaktır. Hamilelik sonrası ilk 40 günlük döneme lohusalık süreci denir ve bu süre dilimi bazı yönleriyle hep hatırda kalır.
Lohusalık dönemine özgü bazı durumlar vardır. Bunlardan en önemlisi hamilelikte fazla salgılanan bazı hormonların bu zamanda tekrardan eski haline gelmesiyle yaşanmış olan moral kaybıdır. Bu zamanda annelerin bir çok azca yada oldukca “lohusa hüznü” denilen kırılganlık ve moral bozukluğu sorunlarını yaşar.
Eğer doğum bir de sezaryen ile olmuş ise annenin hareket kabiliyeti kısıtlanacağı için lohusalık dönemli daha sıkıntılı geçer. Bu zamanda anneye armağan almak yada giyim alışverişlerinde destek olarak moralini üst seviyede tutmak gerekir.
Lohusa pijama ekibi {nasıl} seçilir ?
Ilk olarak seçilecek loğusa pijama takımının hem oldukca albenili ve oldukça kullanımı rahat olması gerekir. Anneye mutluluk veren canlı ve ışıltılı renkler tercih edilmelidir. Lohusa ekibi ilk kez hastanede giyileceği için ek olarak bebek görmeye gelenlerin de görebileceği için birazcık heybetli olmalıdır.
Anne bu zamanda bebeği sık sık emzirecektir ve emzirme mevzusunda bazı sıkıntılar çekebilecektir. Lohusa pijama ekibi kolay emzirmeyi sağlayacak şekilde dizayn edilmiş olmalıdır.

Bu özellikleri sebebiyle loğusa pijama takımları düzgüsel pijamalara nazaran pahalıdır. Fakat fazla sayıda almanız gerekmez şu sebeple birkaç ay sonrasında giymeye gerek kalmayacaktır.
Loğusa pijama ekibi seçilirken annenin kilosu ve göbek çevresi iyi hesaplanmalıdır. Hamilelik ebatlarına nazaran alınırsa bolca gelir. Hamilelik öncesi kiloya nazaran alınırsa da dar gelir şu sebeple doğumla beraber tüm kilo gitmez.

Fiyat seçeneklerini kolay karşılaştırabilmek ve üstüne eğer olmazsa değiştirebilmek yada iade edip yenisini almak için bu tür alışverişlerinizi internetten yapabilirsiniz.
Lohusa döneminde bir tek lohusa pijaması değil, göbeği şekillendirmek için korse, büyüyen göğüsler için sütyen, evde düzgüsel giyim için gecelik, pijama yada öteki iç giyim malzemelerine de gereksinim duyacaksınız.
Lohusalı döneminde anne sık sık vücudunun eski formunu kaybettiğini, bu yüzden eşinin kendisine eski ilgiyi göstermeyeceğini düşünür. Bu zamanda sonrasında giymek suretiyle sevgili kombinleri satın alabilirsiniz yada sütyen şeklinde iç giyim türü  hediyeler alarak ona ilginizin devam ettiğini izah edebilirsiniz.
 

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.