Alışveriş

Lohusa pijama takımı nasıl seçilir

Hamileliğin neticelenerek bebeğin kucağa alınması ile anne için yeni bir dönem başlar. Bebek nedeniyle annenin sorumlulukları artacaktır. Hamilelik sonrası ilk 40 günlük döneme lohusalık dönemi denir ve bu zaman dilimi bazı yönleriyle hep hatırda kalır.
Lohusalık dönemine has bazı durumlar vardır. Bunlardan en önemlisi hamilelikte fazla salgılanan bazı hormonların bu dönemde yeniden eski haline gelmesiyle yaşanan moral kaybıdır. Bu dönemde annelerin çoğu az veya çok “lohusa hüznü” denilen kırılganlık ve moral bozukluğu sorunlarını yaşar.
Eğer doğum bir de sezaryen ile olmuş ise annenin hareket kabiliyeti kısıtlanacağı için lohusalık dönemli daha sıkıntılı geçer. Bu dönemde anneye hediye almak veya giyim alışverişlerinde yardımcı olarak moralini üst seviyede tutmak gerekir.
Lohusa pijama takımı nasıl seçilir ?
Öncelikle seçilecek loğusa pijama takımının hem çok albenili ve gayet kullanımı rahat olması gerekir. Anneye mutluluk veren canlı ve ışıltılı renkler tercih edilmelidir. Lohusa takımı ilk kez hastanede giyileceği için ayrıca bebek görmeye gelenlerin de görebileceği için biraz gösterişli olmalıdır.
Anne bu dönemde bebeği sık sık emzirecektir ve emzirme konusunda bazı sıkıntılar çekebilecektir. Lohusa pijama takımı kolay emzirmeyi sağlayacak şekilde dizayn edilmiş olmalıdır.

Bu özellikleri nedeniyle loğusa pijama takımları normal pijamalara göre pahalıdır. Ama fazla sayıda almanız gerekmez çünkü birkaç ay sonra giymeye gerek kalmayacaktır.
Loğusa pijama takımı seçilirken annenin kilosu ve göbek çevresi iyi hesaplanmalıdır. Hamilelik ebatlarına göre alınırsa bol gelir. Hamilelik öncesi kiloya göre alınırsa da dar gelir çünkü doğumla birlikte tüm kilo gitmez.

Fiyat seçeneklerini kolay karşılaştırabilmek ve üzerine olmazsa değiştirebilmek veya iade edip yenisini almak için bu tür alışverişlerinizi internetten yapabilirsiniz.
Lohusa döneminde sadece lohusa pijaması değil, göbeği şekillendirmek için korse, büyüyen göğüsler için sütyen, evde normal giyim için gecelik, pijama veya diğer iç giyim malzemelerine de ihtiyaç duyacaksınız.
Lohusalı döneminde anne sık sık vücudunun eski formunu kaybettiğini, bu yüzden eşinin kendisine eski ilgiyi göstermeyeceğini düşünür. Bu dönemde daha sonra giymek üzere sevgili kombinleri satın alabilirsiniz veya sütyen gibi iç giyim türü  hediyeler alarak ona ilginizin devam ettiğini gösterebilirsiniz.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com