Kendin Yap

Makrome Saksılık Yapımı

En Güzel Makrome Saksılık Modelleri

Ev dekorasyonları yapılırken son dönemlerde giderek moda haline gelen makrome saksılık yapımı ve modelleri çoğunlukla tercih edilmektedir. Senelerce modası geçmek bilmeyen makrome ürünler arasından en dekorasyonları için en şık tercih edilen modeller saksılık modelleridir. Sarkaç şeklinde meydana getirilen bu saksılık modelleri bilhassa de aşağı doğru sarkan çiçek cinsleri için çoğunlukla tercih edilmektedir. Bu ürünler ev dekorasyonlarının son derecede şık ve klasik görünmesini sağlamaktadır. Yapımı son derecede kolay olan makrome saksılığı isteyen hepimiz evlerinde son derecede kolay bir halde yapabilmektedir. Biri birinden değişik ve güzel modellerde yer edinen makrome saksılık modelleri salonlardan balkonlara kadar evin pek fazlaca alanında oldukça şık bir görünüm sağlamaktadır.

Makrome Saksılık {Nasıl} Yapılır?

Ev dekorasyonunu tamamlamak adına isteyen hepimiz makrome saksılık yapımı ile aşamalar halinde kendi saksılığını yapabilmektedir. Bağlama ve düğüm atma şekilleri ile son derecede kolay bir halde meydana getirilen bu saksılık modelleri, isteyen hepimiz tarafınca kolaylıkla yapılabilir. Saksılık yapmak adına ilk olarak kişilerin lüzumlu malzemeleri temin etmeleri gerekmektedir.

Bu malzemeler çelik halka ve makrome ipidir. Sadece yapılacak olan saksılık modeline bakılırsa pullar ve boncuklar da kullanılabilir. Genel olarak yapılışı çelik bir halkaya ipleri geçirerek bağlayarak yapma tekniğidir. İstenilen modellerde makrome saksılıkları yapmak adına çelik halkaya iplerin geçirilmesi ve istenilen şekilde bağlanarak eklemeler ile kesilmesidir. Böylelikle de birazcık hayal gücü ve birazcık da el becerisi ile isteyen hepimiz biri birinden şık makrome saksılıklar yapabilmektedir. Ek olarak Dantel pike ekibi modellerini inceleyebilirsiniz.

Makrome saksılık yapımı yapmak için ilk olarak 3 metre boyutunda olan 8 tane ip kesilir ve demir halkaya geçirilir. Daha sonrasında güzel bir görünüm elde etmek adına ipler bağlanır. Bağlanan ipler dörderli gruplara ayrılır ve ayrılan her dörderli parça değişik düğüm teknikleri ile bağlanır. Tüm dörtlü grup ip için aynı işlem uygulanır. Daha sonrasında tekrardan karışık bir halde ipler gruplara ayrılır. Aynı işleme devam edilerek ipler bağlanmaya devam edilir. Belirli bir uzunluğa kadar getirilmesi arkasından tüm ipler tekrardan birleştirilerek birbirlerine bağlanır ve makrome saksılık hazırlanmış olur.

Size Hususi Başlıklar

En İyi Mobilya Boyası Nedir?

2 hafta ilkin

Paletten Masa Iskemle Önerileri

29 Haziran 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com