Moda trendler en yeniler Genel Makyaj Yaparak Yüz {nasıl} İnce Gösterilir ?

Makyaj Yaparak Yüz {nasıl} İnce Gösterilir ?Makyaj Yaparak Yüz {nasıl} İnce Gösterilir ?

Makyajla Yüz {nasıl} İnce Gösterilir ?Bir kadının makyajla yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Makyajla başka birine benzemek bile mümkünken, yüzü daha ince ve zayıf göstermek oldukca kolay. Yuvarlak hatlara haiz hanımefendiler, bu makyajla daha zayıf bir görünüme kavuşacaklardır. Birkaç adımla istenilen şekilde bir yüz kazanılabilir.

  1. Ilk olarak yüzü zayıf göstermek için, yanakları değil; elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak gerekir. Bunun için elmacık kemiklerinin üstüne, göz altlarına ve çevresine aydınlatıcı sürmek gerekir. Elmacık kemiklerine ise cilt tonundan 1-2 ton koyu fondötenle gölgeleme yapılır.
  2. Kontur makyajı yapılabilir. Elmacık kemiklerini ortaya çıkardıktan sonrasında, kaşların üstüne, elmacık kemiklerinin altına ve burnun yan taraflarına aydınlatıcı; alnın üst taraflarına, burnun ortasına, çeneye ve yanakların altına koyu fondöten sürülür. Böylelikle kontur işlemi tamamlanmış olur. Kontur, yüz hatlarını ortaya çıkarır ve yüzünüzün daha kemikli görünmesini sağlar.
  3. Dikkati başka bölgelere çekin. Eğer tombul bir yüze sahipseniz, karşınızdaki kişinin bakışları yanaklarınızda değil, dudaklarınızda yada gözlerde olmalıdır. Bunun için yoğun göz makyajı yapmak yada çarpıcı bir renk ruj sürmek yararlı olacaktır. Toprak rengi ve tonlarından kaçınılmalıdır. Kırmızı ruj, parlatıcılar ilk tercihiniz olsun. Göz makyajının da daha yoğun olması, yüzünüze yaptığınız konturleme işlemini arka plana atacaktır.
  4. Yanaklar önemlidir. Dikkati ne kadar da başka yere çekmek isteseniz, ilk göze çarpan yanaklar olacaktır. Bunun için allık kullanımı oldukca önemlidir. ‘Terrecota’ isminde olan allıklar, ışıltılı bir yapıya haiz oldukları için yüzün daha ince ve parlak görünmesini sağlar.
  5. Eğer yüzünüzün daha zayıf görünmesini istiyorsanız, ince kaşlardan kaçının. İnce kaş, yüzünüzün daha dolgun görünmesini sağlar. Eğer kalınca kaşlarınız yoksa, kaş kalemiyle kaşlarınıza birazcık dolgu yapabilirsiniz.

Vücudumuzun ince yada kalınca olması önemli değil, bundan dolayı bu tüyolar ile yüzünüzü ince izah edebilirsiniz. Yüz tipinize nazaran yaptığınız makyaj, sizi daha güzel gösterecektir.

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.