Moda trendler en yeniler KADIN Manken Benzer biçimde Değil Kendiniz Benzer biçimde Olun!

Manken Benzer biçimde Değil Kendiniz Benzer biçimde Olun!


manken benzer bicimde degil kendiniz benzer bicimde olun 632a52925d341

Manken Benzer biçimde Değil Kendiniz Benzer biçimde Olun!
Şu demek oluyor ki şu şekilde bir baktığımızda görüyoruz ki ‘’manken’’ tanımı her hangi bir vücut ölçülerine sığdırılmış, kaşı gözü mükemmel, bir baktı mı karşı ki dağları deviren diye bir tanımlama geçmiyor. Üzgünüz bildiklerinizi şuandan itibaren yıkıyoruz

Peki niçin mi bu şekilde bir idrak oluşuyor insanların kafasında ‘manken’’ denilince ?.  Küreselleşen dünya ile her şeyin başına ‘’daha’’ sıfatı eklendi. Bu durum her şeyin ‘’en daha’’ sına haiz olmak isteyen insan zihinlerini meydana getirdi ve ‘’mükemmeliyetçilik ’ kalıplara sıkıştırıldı.

‘’Güzellik’’ terimi başkalarının ne düşündüğü oldu ve her birimiz kendimizi kavramlara yamamaya çalıştık.

‘’Manken’’ diyince ‘’Victoria’s Secret ‘’ nam-ı kıymet melekler aklına gelmeyen yoktur sanırım. Ve mankenlerin 90-60-90 neredeyse {sıfır beden} 1.80’den aşağı boyu olmayan vücutlarında herhangi bir çizik yara bere, selülit, çatlak ve bilumum hiçbir kusur olmayan bayanlar bunlar.

Ki bu bir zorlamadır ve medyadan bu mankenlerin birçoğunun  ‘’mankenlik’’ vasfına erişebilmeleri için bir fazlaca operasyon geçirerek bazılarının da sağlığını tehlikeye attığını duymuşsunuzdur.

Fizyolojik ve Ruhsal Sağlığınızın Gerçekleştiği Seviyede Güzelsiniz
Hanım mükemmeliyet kalıplarına sığdırılmamalıdır. ’’İnsanların gözüne hoş görünmesi ihtiyaç duyulan’’ olarak algılanmamalıdır ve bu duruma en başta bayanlar izin vermemelidir. Her kişi hissettiği mutlu olduğu benzer biçimde var olmalıdır ki kendini yaşayabilsin. Doğal olarak ki deli benzer biçimde yiyecek yiyin, amaaan boş verin be her yerinizden yağlar sarksın, yüzünüz gözünüz pislik içinde dolaşın, banyo yapmayın leş benzer biçimde ter kokun değil mevcut durumu eleştirirken savunduğumuz. Fizyolojik ve ruhsal sağlığınızın gerçekleştiği seviyede güzelsinizdir.

Değişmeye Çabalamayın Kendiniz Benzer biçimde Olun
Fazla kilonuz vardır, doğumdan meydana gelen çatlaklarınız vardır burnunuz kemerlidir örneğin ya da kulaklarınız kepçe yada dişleriniz oldukça bozuktur, boyunuz o denli kısadır ki tüm pantolonlarınızı elbiselerinizi kestirmek zorunda kalıyorsunuzdur. Aslına bakarsak bunlar sizi siz meydana getiren şeyler. Doğal olarak ki sağlığınızı etkileyecek seviyede vücudunuzda bir sorun var ise bundan rahatsız olabilirsiniz fakat başkaları ne der diye burnunuzu kırdırıp, kısa olduğunuz için 20 santimetre topuklularla dolaşırken ayağınızı burkmanız başkalarının üzerinizdeki hakimiyetidir bunu asla ihmal etmeyin.

Fransa Hükümetinden Anoreksik Mankenlere Yasak
Fransa’da François Hollande hükümeti, hanım hakları grupları, doktorlar sağlıksız derecede zayıf mankenlerin podyuma çıkarıldığını savunarak bu duruma bir son verilmesi icap ettiğini belirttiler . Fransa’da 40 bin dolayında kişinin anoreksik olduğu tahmin ediliyor. Her 10 anoreksikten 9’u da genç kız ve bayanlar. Podyuma çıkmak isteyen mankenlerin Vücut kitle indexlerinin minimum 18 olduğu tıbbi bir belgeyle kanıtlaması gerekiyor. Fransa’da hanımefendilerin vücut averaj indeksi ise 23.2’dir. Bu şartlara uymayan ajans ve mankenlere para hatta 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması öngörülüyor.

Modanın başkentlerinden kabul edilen Fransa’nın moda hayatına etkilerine bakacak olursak atağın kim bilir tam anlamıyla medyaya yansıyamasa bile simgesel bir ehemmiyet taşımış olduğu kati.

Victoria’s Secret Mankenlerinin ‘’Muhteşem’’ Vücutlarına ‘’Muhteşem Yanıt’’
“The Perfect Body’’ kampanyasıyla tepkileri üzerine çeken VS şirketi ‘‘Muhteşem  vücut’’ tanımını çamaşırlarını giyen ince mi ince bayanlar olarak tanımladıdı. İlanın hanımefendilerin kendilerine olan itimatını azalttığı ve anoreksiye sürüklediği öne sürüldüğü ve Toplumsal medya üstünden büyük tepki toplayan bu kampanya hakkında Change.org’da bir imza kampanyası başlatıldı. İmza kampanyasının bildirisinde, “Tek bir vücut tipine ‘Kusursuz’ demek hanımefendilerin vücutlarındaki inanılmaz çeşitliliği övmeye engel oluyor” ifadesi yer aldı. Şimdiden 5 bini aşkın imza toplayan kitle, Victoria’s Secret’ın özür dilemesini ve kampanyayı bir an ilkin sonlandırmasını istedi. Kampanyayı başlatan İngiliz Frances Black, “Reklamları bir AVM’de gördüğümde beynimden vurulmuşa döndüm” açıklamasını yapmış oldu. Dear Kate adlı bir iç çamaşırı markası da sokaktaki her tipten hanımı temsil eden 10 hanımı bir araya getirdi ve duruşu bakışı her şeyi aynı bir kare fotoğraf çekti.

Tavsiye edilen İçerik: Tarihin Tozlu Sayfalarında Unutulmuş 10 İnanılmaz Hanım
NeOldu.com

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.