GüzellikSağlık

Meme büyütme ameliyatı

Meme hacmini artırmak amacıyla uygulanan meme büyütme operasyonları ile kısa sürede, görünür bir sonuç elde edilmektedir. Kadınlar için önemli konuların başında gelen meme estetiği, kişilerin özgüven sorunu yaşaması gibi çeşitli psikolojik sorunlara neden olabilmektedir. Meme büyütme ameliyatı bazı kişiler ameliyatsız yöntemler ile de görünüm farklılığının oluşturulabileceğini dile getirmektedir. Ancak bu tür uygulamalar çok uzun vadede, az ölçüde sonuç alabileceğiniz yöntemlerdir. Bu nedenle birçok kişi meme büyütme konusunda meme estetiği cerrahi operasyonlarını tercih etmektedir. Bu uygulamalarda meme hacmini artırmak ve istenilen görünümü elde etmek amacıyla meme implantları, meme dokusu ve göğüs kaslarının altına yerleştirilmektedir. 

Bir memenin diğer memeden daha küçük olması, küçük memelere sahip olmak gibi kadınlarda özgüven sorunu yaratan bazı nedenler göğüs büyütme operasyonlarına ihtiyacı ortaya çıkarmaktadır. Plastik cerrahi uygulamalarında en sık talep edilen, popüler bir uygulama olarak da ön plana çıkmaktadır. Bu gibi durumların dışında meme kanseri ameliyatı olan kadınlar da ameliyat sonrasında meme büyütme ameliyatı yaptırabilmektedir. 

Meme büyütme ameliyatı, göğüs büyütme gibi isimler ile bilinen meme estetiği operasyonları genel adıyla göğüs silikonu olarak tanımlanmaktadır. Kişinin kendi vücudunda bulunan yağ dokusu ve kök hücrelerden yararlanılabildiği gibi bu uygulamalarda silikon veya tuzlu su içeren implantlar sıklıkla tercih edilmektedir. Meme implantı yaptırırken kişilerin karar vermesi gereken önemli hususlardan biri de implantın büyüklüğüdür. Hastalar bu seçimi yaparken zorlansalar da ameliyatı yapacak olan estetik doktoru sizin vücudunuza doğru büyüklükte implantı önerme konusunda yardımcı olacaktır.


İmplant yerine kişinin kendi vücudunda yer alan yağ dokusu kullanılacağı durumlarda karnın iki yanında bulunan yağlar, meme dokusuna enjekte edilmektedir. Yeni yerlerinde kalıcı olabilmesi için damarlarla beslenmesi gerekmektedir. Bu nedenle kök hücrelerle birlikte nakil edilmesi gerekir. 

Meme Dikleştirme

Kadınlar için estetik görünümün önemli bir parçası olan meme görünümünde yaşın ilerlemesi, gebelik, doğum, emzirme, kilo alıp verme gibi durumlar sonrasında sarkma problemleri yaşanabilmektedir. Meme içerisinde yer alan bağ dokularının elastik yapısının kaybolmasına neden olan bu durum, kişilerin estetik görünümden rahatsız olmalarına yol açmaktadır. Şeklini kaybeden, yumuşayan ve sarkan memelerin tekrar sıkı ve dik bir görünüme kavuşması için meme dikleştirme uygulamaları sıklıkla tercih edilmektedir. 

Büyük memelere sahip olan kadınlarda daha genç yaşlarda memelerde sarkma sorunu ortaya çıkabilmektedir. Çeşitli fiziksel nedenlerin dışında yanlış sütyen kullanımı gibi durumlar da zaman içerisinde memelerde sarkma sorunu yaşanmasına neden olabilmektedir. Meme başının aşağı doğru sarktığı, meme dolgunluğunun kaybolduğu durumlarda meme dikleştirme uygulamaları tekrar istenilen dik görünüme kavuşulmasına yardımcı olmaktadır. Büyük memelere sahip olan kadınlarda meme dikleştirme uygulaması için fazla yapı meme yapısından çıkarılmakta, küçük memelere sahip olan kadınlarda ise silikon protez uygulaması tercih edilmektedir. 

Meme kaldırma operasyonu olmayı düşünen birçok kadın öncesinde memelerin dikleştirilmesi için ameliyatsız bir yöntem olup olmadığını merak etmektedir. Bazı kremler, masaj uygulamaları ve bazı aletler kişilerde meme kaldırma etkisi yarattığını vadetmektedir. Ancak bu tür ürünler ve spor memelerin dikleşmesini sağlamamaktadır. Bu nedenle uzmanlar, meme dikleştirmenin ancak cerrahi bir operasyonla mümkün olduğunun altını çizmektedir. 

Memelerinde sarkma problemi olan, bölgede fazla derisi bulunan hemen herkes meme dikleştirme operasyonu yaptırabilmektedir. 18 yaşını dolduran her kadın plastik cerrahi alanında bu operasyonu rahatlıkla yaptırabilmektedir. Ancak meme dikleştirme operasyonu sonrasında bazı izler kaldığı unutulmamalıdır. Bu nedenle bu tip izlerden rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız bu operasyona karar vermeden önce bir kez daha düşünmelisiniz. Uzmanlar, gebelik planlayan kadınların bu operasyonu gebelik ve doğum sonrasına ertelemesini tavsiye etmektedir. Emzirme döneminde de emzirme sürecinin sona ermesinin beklenmesi uygun olacaktır. 

Meme dikleştirme ameliyatı, genel anestezi altında uygulanmaktadır. Ameliyat öncesinde kararlaştırılan bölgeye meme başları taşınmaktadır. Gerekli durumlarda bölgeden fazla deri alınarak ameliyat tamamlanmaktadır. Ortalama 2 saat süren meme dikleştirme ameliyatında her şey normalse kişi aynı gün taburcu edilir. Meme kaldırma ameliyatı sonrasında meme ve çevresinde şişlik görünebilmektedir. Bir hafta içerisinde bu şişliklerde iyileşme görülmektedir. İyileşme sürecinin ardından memeler istenilen görünüme kısa sürede kavuşmuş olmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında geçici olarak his kaybı yaşanabilmektedir. Takip eden aylarda eski duyarlılık kazanılmaktadır. Meme dikleştirme operasyonunda elde edilen başarıda teknik ve hekimin tecrübesi büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı mutlaka alanında uzman bir doktor ve güvenilir bir merkez tercih edilmelidir. 

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında kalan izler, dikkatli kalınmadığı sürece göze çarpmamaktadır. Esmer bir tene sahipseniz ameliyat izlerinin görünmesi daha zordur. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com