Genel

Miyom Nedir? Miyom sorunleri nedir

Miyom rahatsızlığı genel olarak rahmin dokusunda ortaya çıkan tümörler olarak adlandırılabilmektedir. Genel olarak 35 yaşını geçmiş olan hanımlarda sık sık görülmektedir. Kolaylıkla teşhis edilen bu hastalık içinde hanımefendilerin östrojen hormonlarına dair ilaçlar verilebilmektedir. Söz mevzusu hormonun tümörleri büyütmesinden dolayı seviyesinin azaltılmasına dair bir süreç işlenebilecektir.

Miyoma bağlı olarak ortaya çıkan tümörler rahmin içinde ya da kas dokusunda yer alabilmektedir. Tane dönemlerinde aşırı bir ağrı meydana getirecek olan bu tümörlerin, kimi vakit kanamayı engelledikleri de söylenebilmektedir. Hem de da tümörlerin vakit içinde büyümesiyle birlikte, organlara baskı yapabilmesi benzer şekilde bir durum da görülebilecek ve ciddi bir yakınma olarak da adlandırılacaktır.

Miyom rahatsızlığının belli başlı sorunleri bulunmaktadır. Sırt ve bacaklarda ağrı hissiyle başlamış olacak olan bu ağrı bununla birlikte da dolgunluk hissi de yaratacaktır. Cinsel ilişki esnasında da ciddi ağrılara niçin olabilecektir. Kabızlık, gaz sancıları ve çoğunlukla idrara çıkmak benzer şekilde bir durum görülmesi de sorunler içinde yer edinen durumlar olarak adlandırılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com