Moda

Moda Akımlarını Kimler Belirler?

Moda Akımlarını Kimler Belirler?

Piyasadaki meşhur olmuş, birçok kitle tarafınca takip edilen ve beğenilen sektörlerin öncülerini bilinmektedir. Tüm bu bilinenlerin haricinde hem tüm dünyayı tesiri altına almış, seneler arasındaki geçişlerde süratli bir halde değişkenlik gösteren hem de giyinme kültürüne damgasını vuran moda sektörünün, öncüsü kimdir? sorusuna hala tam bir yanıt bulmak mümkün değildir.

çok şaşırtıcı bir durum benzer şekilde görünen bu karmaşayı birazcık derinlemesine araştırıp, göz önünde olan modayı etkileyen hatta ara sıra da yön veren unsurlar masaya yatırıldığında, ufakta olsa bir yanıta ulaşılabilir.

Trend Moda Akımları

Moda denildiğinde her insanoğlunun ilk aklına gelen yazılı ve görsel basından tanınan, fanatik kitlesi ülke sınırlarını aşmış, idol alınan meşhur simaların giyim kuşam tercihleridir.

Büyük bir çoğunluğun beğenerek izlediği ve öykünmek etmiş olduğu ünlüleri giydiren modacıların ya da moda evlerinin bağlı bulundukları organizasyon şirketlerinin ortak özellikleri o senenin modasına öncülük eder.

Moda Organizasyonları

Büyük organizasyon şirketleri renk, model ve hangi tarzın seneye damga vuracağını 2 yıl öncesinden kararlaştırmaktadır.

 

Modayı belirlerken ilk olarak kumaş seçimi yapılır ve kumaş türlerini oluşturan ürünlerin piyasa araştırması yapılır ve önde gelenler ile masaya oturularak antak kalma sağlanır. Sonraki aşamada renk seçimidir, Internasyonal Renk Komisyonu bu konudaki en belirleyici kurumdur.

 

Moda organizasyonlarına bağlı çalışan yetkili cemaat mühendisleri, dünya üstünde gelişen vakaları çözümleme ederek bir rapor sunar ve yaşanmış olan olayların insanları etkileyişini, renklerin bu konudaki malum yansımalarını baz alarak senenin moda renginin oluşmasını sağlar.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com