Kendin Yap

Mum Yapımı

Evde mum yapımı oldukça kolaydır ve bir saat içinde eviniz için şık bir mum yapabilirsiniz. Evde kullanılan aksesuarlar mekana oldukça başka bir hava katar. Bazı zamanlarda dekorasyon için tercih edilen mumlar, bazı zamanlarda romantizm amaçlı kullanılır. Piyasada onlarca değişik renkte, kokuda ve desende muma rastlamak mümkündür. Sadece tüm bu alternatifler haricinde kendinize hususi bir mum da yapabilirsiniz.

Evde mum yaparak azca maliyet ile oldukca mum elde edebilirsiniz. Piyasada hazır olarak satılan mum hamurları yer almıştır. Bu hamurları eriterek istediğiniz şeklinde bir muma haiz olabilirsiniz. Mum yapmayı öğrendiğiniz vakit evinizi rengarenk mumlar ile şık bir hale getirebilirsiniz.

Lüzumlu Olan Malzemeler
Mum yapımında lüzumlu olan malzemeler oldukça azdır. Aldığınız malzemeleri birkaç kere kullanabilirsiniz. Bu yüzden malzemelerin maliyetli bulunduğunu düşünmemeli ve elde edeceğiniz mumun miktarına odaklanmalısınız. Malzemeler aşağıdaki gibidir;

Mumun yer alacağı kavanoz ya da şık bir kap,
Aroma vermesi için yağ,
Fitil,
Mum boyası,
2 kilogram parafin,
200 gram stearin.

Yapım Aşamaları
Parafini ocağın direkt olarak üstünde eritmemeniz gereklidir. Bunun yerine benmari usulü eritebilir ve parafinin direkt ateşle temasını engelleyebilirsiniz. Eriyen parafinin üzerine stearin koyun ve tamamen eriyinceye kadar karıştırın. Devamlı karıştırmanız gereklidir, aksi takdirde benzeşik bir karışım elde edemezsiniz.

Size Hususi Başlıklar

En İyi Mobilya Boyası Nedir?

2 hafta ilkin

Paletten Masa Iskemle Önerileri

29 Haziran 2021

Evde Mum Yapımı başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Mum boyası tamamen sizin keyfinize olarak değişik renklerde eklenebilir. Isterseniz iki ya da üç değişik renk kullanabilir ve renklerin karışımından faydalanabilirsiniz. Son adımdaise mumunuz yandığında {nasıl} bir koku yaysın istiyorsanız, ona bağlı bir yağ koyun. Kazandığınız karışımı kabın içinde bırakın ve fitili kavanozun üstüne sabitleyin. Eğer fitili sabitleyemezseniz altına mum dökebilir ve sabitlenmesini sağlayabilirsiniz. Mumun tamamını boşattıktan sonrasında 24 saat bekletebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Evde Mum Yapımının Avantajları
Evde mum yapımının avantajları oldukça fazladır. İlk olarak azca maliyet ile oldukca mum elde etmek mümkündür. Aromalı mumlar piyasada yüksek fiyatlarla satılır, evde mum yapmak bu tutarları ödemenin önüne geçecektir. İkinci pozitif yanları ise koku ve renk tamamen kişinin hayaline bağlıdır. Doğrusu istenilen her şekilde mum elde edilebilir.
Galeri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com