Moda trendler en yeniler Saç Modelleri Organik Saç Bakımı Şekilleri

Organik Saç Bakımı Şekilleri


dogal sac bakimi yontemleri 621649fbaea5d

Organik Saç Bakımı Şekilleri; Saçlar gerek erkekler için gerekse bayanlar için büyük ehemmiyet taşımaktadır. Hepimiz saçlarının gür, sıhhatli ve kepeksiz olmasını ister. Bu şekilde bir saça haiz olmak için naturel saç bakımı şekilleri sizlere destek olacaktır. Saç bakımınızı tertipli bir halde yaptığınız takdirde saçlarınız beslenecek ve daha sıhhatli görünecektir. İnsanların çoğu zaman tercih etmiş olduğu naturel saç bakım şekilleri ile saçlar daha parlak ve canlı görünmektir.
Organik Saç Bakımı Şekilleri

Saç bakımında en mühim olan nokta yağlamadır. Bu işlem kafa derinizin 15-20 dakika ılık zeytinyağı ile masaj yapılması işlemidir. Yağlama yapıldıktan sonrasında saçlarınızı ılık suyla ıslatılan bir havluya sarmanız gerekir. Havlunun ıslak olmasının sebebi ise zeytinyağını emmemesi ve saçınıza buğu vererek zeytinyağının emilimini arttırmasıdır.
Organik saç bakımı
Saç bakımında öteki bir nokta ise şampuandır. Yağlama işleminden sonrasında saçınıza uygun şampuan ile saçınızı yıkamanız gerekir. Tercih edeceğiniz şampuanın naturel olması daha iyi sonuçlar verecektir.
Peşinden uygun bir saç kremini saçınıza uygulamalısınız. Sonrasında saç kremini oldukca iyi durulamalısınız.

Bal İle Saç Bakımı
Evde naturel saç bakımı yapmak zannedildiği kadar da oldukça kolay. Size önerebileceğimiz ve evde kolayca yapabileceğiniz, bal yardımı ile hazırlanan saç maskesi sonrasında saçlarınızdaki canlılığı ve parlaklığı görünce sizlerde hayret edeceksiniz.
Yapımı da oldukca kolay olan bu maske; bir çay kaşığı balın 4 bardak sıcak suda eritilmesiyle elde edilir. Hazırlanan bu karışımı, saçlarınızı şampuanladıktan sonrasında, saçlarınızın altına oldukca temas ettirmeden saç uçlarınıza doğru uygulamalısınız.

Evde saç bakımı
Sonrasında durulama yapmadan saçlarınızı kurulayın. Tarifini vereceğimiz bal ile hazırlanan, saç bakım kremi de siz değerli üyelerimizin beğenisini kazanacaktır. Saç bakım kremini hazırlamak için yarım fincan balı bir tatlı kaşığı saf zeytinyağı ile karıştırdıktan sonrasında saçlarınıza sürün. Bir bone takarak ortalama otuz dakika bekleyin. Sonrasında saçlarınızı iyice durulayarak kurulayın.
Isırgan Otu Kürü İle Organik Saç Bakımı
Kepekli saçlara çözüm olan bu kür naturel saç bakımı kapsamında birçok kişinin kullandığı yöntemlerdendir. Bu kürü hazırlarken, bir tutam ısırgan otunu 750 ml kaynayan suda 4 dakika haşlayınız. Soğuyan suyla eğer saçlarınız temiz ise direk saçlarınızı sudan geçirin. Otuz dakika bu suyu saçınızda beklemeye bırakın sonrasında saçlarınızı durulayarak kurulayın.
Natural saç bakımı
Saç Dökülmelerine Karşı Organik Karışım
Malzemeler

1 tane rendeden geçirilmiş soğan
2 tatlı kaşığı hint yağı ve çörek otu yağı
1 çay kaşığı çam terebentin yağı
1 yumurta sarısı

Bu malzemelerin bir araya getirilmesiyle oluşan karışımı saç diplerine sürerek, saçlarını streç filmle sarın. Bu şekilde otuz dakika bekledikten sonrasında, ılık suyla saçlarınızı durulayın. Haftada bir kere bu saç bakım maskesini hayata geçirmeye çalışın.
 

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.