Kendin Yap

Origami İle Tuzluk Yapımı

. Bu yüzden ufak yaşlarındaki ufaklıklara öğretilebilecek uğraşlardan birisidir. Evlatların hayal enerjisini destek sunar ve el becerisine destek sunar. Evde zaman geçirilen zamanlar içinde bir uğraş edinmek oldukça mühim bir unsur olmuştur. Origami de evde zaman geçirmek için edinilebilecek en iyi hobilerden birisidir.

Bölümlendirin
Tuzluk halletmeye başladığınız vakit ilk olarak bölümlerini belirlemeniz gereklidir. Herhangi bir a4 kağıdı alın ve kare biçimine getirin. Peşinden kareyi ortadan iki katlayın ve öteki kareleri de çizin. Kağıdın içerisi eşit üçgenler haline gelecek şekilde yatay ve dikey kareler çizin.

Tuzluk Cevaplarını Yazın
Tuzlukların içinde toplamda on altı değişik cevabın yer alması gereklidir. Belirlediğiniz mevzuya bakılırsa tuzluk cevaplarını yazın. Örnek olarak film adı ya da sorulacak bir suali bu alana yazabilirsiniz. Her yazdığınız yazıya 1 ile 16 içinde sayılar verin. Bu şekilde bölümlendirdiğinizde cevaplarınızı daha net bir halde görüntüleyebileceksiniz.

Tuzluğu Renklendirin
İçerisine cevaplarını yazdığınız tuzluğu boyamaya başlayın. Sadece elinizde tuttuğunuzda 8 değişik bölüm gözükecektir. Bu yüzden boyarken 8 tane renk seçmeniz gereklidir. Belirlediğiniz renkleri üçgenler tamamen dolacak şekilde doldurun.

Size Hususi Başlıklar

Paletten Masa Iskemle Önerileri

29 Haziran 2021

Paletten Yatak Önerisi

29 Haziran 2021

Tuzluğa Şeklini Verin
Boyama işlemi tamamlandıktan sonrasında tuzluğa biçim vermek oldukça kolaydır. Üçgenler iç alana denk gelecek şekilde katlayın. Üçgenleri ortada buluşturun ve hizalarını eşit ayarlayın. Tuzluk yapımına başlarken çizim yaptığınız çizgiler biçim vermenizi daha da kolaylaştıracaktır.

Kağıdı ters tutun ve bu kısımdan da köşelerden içeri doğru katlayın. Ortada yer edinen kareyi seçtiğiniz bir yöne doğru katlayın. Peşinden bu işlemi öteki tüm yollar için gerçekleştirin. Son olacak köşelerden bastırdığınızda tuzluğun son şekli verilecektir.

Tuzluk Oyunu
Tuzluk oyunu eski senelerden beri evlatların oynadığı bir oyundur. Çocuğa bir sayı seçmesi söylenir ve seçtiği sayıya bakılırsa tuzluk açıp kapatılır. Söylenilen sayıya bakılırsa tuzluktan belirli bir bölüm açılır. Çocuktan herhangi bir renk seçmesi istenir ve rengin içindeki yanıt okunması mümkün. Buna bakılırsa belirlenen aktivite yapılır.
Galeri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com