Anne

Rahat Bebekler için Doğru Bebek Yatağı Seçimi

Rahat Bebekler için Doğru Bebek Yatağı Seçimi

Bebek yatagi 1

 

Bebeğin sağlığı ve doğru gelişmesi tüm anne babalar için ehemmiyet arz eder. Doğduğu günden itibaren tüm ilgiyi üstüne çeken ve üstüne titrenen bebeklerin gelişimlerine her yönden dikkat edilmesi gerekir. Günün büyük bölümünü uykuda geçiren bebekler içinse uyku alanının konforu çok önemlidir. Bilhassa 0-3 yaş aralığında hızla gelişen bebeklerin zihinsel ve bedensel gelişimlerinin büyük kısmı bu zamanda şekillenir. Bu yaş aralığındaki bebeklerin ise günün 14 saatten fazlasını uykuda geçirdikleri düşünüldüğü vakit bebek yatağı seçimi de daha çok ehemmiyet kazanır. Uyku eksperi Yataş Bedding bebekleriniz için de en doğru bebek yatağı modellerine imza atar. Yataş’ın bebek yatak modelleri bebeklerin fizyolojik ve zihinsel gelişimlerinin sıhhatli şekilde ilerlemesi baz alınarak uzmanlar tarafınca tasarlanır. Markanın bebek yatağını yeğleyen anne babalar gönül rahatlığıyla bebeklerini izlerken bebekler rahat uykunun tadını çıkarır.

 

Bir Bebek için Yatak Niçin Önemlidir?

 

Doğru bir yatak bir tek bebekler için değil tüm bireyler için önemlidir. Bebek yatağının fazladan mühim olmasının sebebi ise yetişkinlere bakılırsa uykuya ayırdıkları vaktin daha oldukca olmasıdır. Yeni dünyaya gelen bir bebek günde 16-20 saat uyurken ortalama 1.5 aylık olduğu vakit bu süre 15-16 saate düşer. 1 yaşına kadar 10-12 saat civarında aralıksız uyuyan bebeklerin genel uyku süreleri 10 saatin üzerindedir. Gelişimlerinin çoğunu uykuda tamamlayan bebekler için uyku evresi oldukca önemlidir. Sıhhatli zihinsel ve fizyolojik gelişim için kesintisiz uykuya gereksinimleri olan bebeklerin uyku süresi önemlidir. Kesilen uykular gelişimlerini negatif etkisinde bırakır. Gün içinde öğrendiklerini uyku esnasında işleyen miniklerin öğrenme adımı uyku esnasında gerçekleşir. Öğrenme süreci bir erişkin için ne kadar önemliyse bir bebek için 2 kat daha önemlidir. Çevresini yavaş yavaş algılayan bebeklerin idrak seviyesinin ve öğrenme bilinçlerinin sağlıkla gelişmesi için sıhhatli ve kesintisiz uyumaları gerekir. Fizyolojik ve bilhassa zihinsel gelişmenin kesintiye uğramaması için bebeklerin kaliteli uykuya ve doğru bebek yatağına gereksinimleri vardır.

 

En İyi Bebek Yatağı nasıl Seçilir?

 

Bebeğin, içinde rahat edebileceği bununla birlikte malzemeleriyle sağlığına negatif tesir yaratmayacak bir bebek yatağı seçilmelidir. Bebeklerin ufak olmasına aldanarak küçük ölçülerde ürün seçmek doğru değildir. Hızla büyüyen ve devamlı hareket halinde olan yapıları düşünüldüğü vakit boyut olarak geniş bir yatak almak doğru olur. Beşik ile bebek yatağı içinde boşluk kalması durumunda yavrunuz zarar görebilir. Bu sebepten dolayı beşiğin içinde tam oturan bir bebek yatağı seçilmelidir.

 

Kemik gelişimleri hemen hemen tamamlanmayan bebekler için yatağın sert yada yumuşak olması da kaliteli uykuyu belirleyen öteki etkendir. Bebeğin vücudunu tam olarak kavrayamayan ve bebeğin içine gömülmesine sebep olduğundan kemik gelişimini negatif etkileyen yumuşak bebek yatağı modelleri tercih edilmemelidir. Aynı şekilde sert yataklar da naif bedenini ağrıtacağı için gene omurilik sağlığı bundan negatif etkilenir ve konforsuz bir uyku deneyimi yaşar. Bunun için ortopedik bebek yatağı tercih edilebilir.

 

Bebek yatağı yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi de sıhhatli uyku için mühim olan faktörlerdendir. Naturel materyallerden üretilen yataklar, bebeğin herhangi bir alerjik reaksiyona maruz kalmadan huzurla uyumasını sağlarken cilt ve gövde sağlığını negatif yönde etkilemez. Pamuk malzemeden tasarlanan modeller onların narin cildine uygun olurken terletmeyen kumaşlar tercih edilebilir.

 

Çift taraflı kullanılabilecek, nefes alabilen hava kanallarına haiz, orta sertlikle olan ve herhangi bir bakteri üremesine izin vermeyen yapıya haiz olan bebek yatağı tercih edilmelidir. Kaliteli bir yatak seçimi bebeğin tüm gereksinimlerine yanıt verebilir. Bebeklerin uykularının kesilmemesi, fiziki sağlıkları için doğru gelişmenin sağlanması için belirli kriterlere dikkat edilerek doğru ürün seçilmelidir.

 

Yataş Bedding, bebeği için yatak arayan ebeveynlerin tüm taleplerini dinleyerek son olarak teknoloji ile en sıhhatli yataklara imza atar. Onun duyarlı teni için en konforlu modelleri size sunar. Yataş bebek yatakları; küf, mantar, bakteri oluşumuna karşı dirençli yapılarıyla bebeğinizin sağlığını korurken rahat uykunun anahtarını ailenizle buluşturur. Birbirinden konforlu ürünler için Yataş Bedding’in web sitesini ziyaret edebilir ve yavrunuz için en iyi yatağı seçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com