Moda trendler en yeniler Dekorasyon Salona yiyecek masası sığmıyor

Salona yiyecek masası sığmıyor


salona yemek masasi sigmiyor 6215075c29d3f

Salona yiyecek masası sığmıyor diyorsanız, bu mevzuda değerlendirebileceğiniz üç tane seçenek bulunmaktadır.

Yiyecek masasını kestirmek
Yiyecek masasını başka bir odaya koymak
Yiyecek masasını değişiklik yapmak

Salonda yiyecek masası koşul mı ?
Çoğumuzun salonunda yiyecek masası bulunmaktadır. Şundan dolayı yemeğe konuk ulaştığında oluşan kalabalığı en iyi tolere eden yer evin en büyük odası olan salondur. Sadece salon hem de en fazla mobilya yerleştirdiğimiz odadır.
Bu yüzden bir fazlaca evde yiyecek masası salonda fazlaca sıkışık bir pozisyonda yer verilmiştir. Salona yiyecek masası koşul değildir sadece salona sığmayan yiyecek masası çoğu zaman başka bir odaya da sığmamaktadır.
Yiyecek masasını kestirmek mantıklı mı ?
Yiyecek masasını çoğu zaman odanın boyut ve şekline gore değil de gönlümüze gore seçtiğimiz için yiyecek masasının salona sığmaması problemi ile karşılaşmaktayız. Kimi zaman 25-30 santimetre’lik fazlalık bile sorun olabilmektedir.
Bu şekilde bir durumda yiyecek masasını kestirmek bir çözüm olabilir. Eğer masa dikdörtgen ise ortasından 20-40 santimetre’lik bir kısım kesilir ve desteklemek için alttan ahşap plakalarla desteklenir. Böylece dikdörtgen masa kareye dönüşür.
Sadece bu işlemin işçiliği hassastır. Kesim yerlerinin iyi kamufle edilmesi ve yiyecek masasında fonksiyon kaybı olmaması gerekir. Marangoz ustaları çoğu zaman bu tür bir şeyle uğraşmak istemez yada ciddi bir meblağ isteyebilirler.
Kimi zaman mevcut yiyecek masasını satıp daha ufak bir masa satın almak daha ekonomik olabilir. Yiyecek masasını kestirmeyi düşünmeden ilkin maliyet kıyaslaması yapmak gerekir.
Yiyecek masasını başka bir odaya koymak mantıklı mı ?
Mobilya firmaları yiyecek masasını, sandalyeleri ve konsol ile beraber pazarlamakta ve alan kişi sanki yiyecek masası takımını ayrı bir odada kullanacakmış şeklinde sergilemektedirler.
Sadece çoğumuzun yiyecek masasını ayrı bir odaya koyma seçeneği bulunmamaktadır. Eğer bu şekilde bir seçenek var ise değerlendirilir. Aksi takdirde yiyecek masası salonda tercih edilir.
Gerçek şu ki evde ayrı bir yiyecek odasının bulunması dekorasyon açısından oldukça şıktır. Bununla beraber çocuklu aileler için her bir yatak odası değerlidir.
Yiyecek masasını değişiklik yapmak
Elde bir yiyecek masası var iken satıp yenisini almak israf şeklinde görünebilir sadece öteki çareler kafi çözüm sunmuyorsa bu bir mecburiyettir.
Eğer evin salonu fazlaca dar ise ve başka bir odaya yiyecek masasını koymanın imkanı yok ise daha ufak ebatlarda bir yiyecek masası tercih etmek, hatta katlanabilir yiyecek masalarını tercih etmek gerekmektedir.
Sandalyeler yiyecek masasının tamamlayıcı parçasıdır. Iskemle seçiminde de masa altına sürülebilen modelleri tercih etmek gerekmektedir.
Minik salonlar için yiyecek masası modelleri başlıklı makaleme göz atabilirsiniz.

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.