Güzellik

Sararan Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Sararan Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir? Ayakkabınızın metaryeli ve rengi temizlenme aşamasında önemlidir. Aslında her ayakkabıyı temizlemenin ayrı yöntemi ve formülü vardır. Sizlere sararmış beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir konusunda faydalı bilgiler sunmaya geldik.
sararan beyaz spor ayakkabı nasıl beyazlatılır
Sararan Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Beyazlatılır?
 Karbonatla Beyazlatma Yöntemi
Ayakkabı beyazlatma karbonatla yapmak. Diş beyazlatmada kullanılan karbonatı sararan beyaz ayakkabıları beyazlatmada da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.1 Yemek kaşığı karbonatın içine 1 çorba kaşığı su ilave edin ve macun kıvamında bir karışım hazırlayın. Bu karışımı eski bir diş fırçası yardımıyla sararan ayakkabılarınıza sürün. 30-45 Dakika bu şekilde bekletin ve temiz nemli bir bezle silin.

Beyaz spor ayakkabı sararmadan nasıl temizlenir
Limonla Beyazlatma Yöntemi
Peki Sararan Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir? Beyaz ayakkabı sararması nasıl temizlenir? Limon herşeyde kullandığımız etkisini net olarak aldığımız doğal bir ağartıcıdır. İçindeki doğal asidik özelliği sayesinde ayakkabılarınızı beyazlatmada yardımcı olur. Kesilmiş limonu sararan beyaz ayakkabınızın üstüne sürün ve 30 dk sonra nemli bezle temizleyin.
Sararan beyaz ayakkabı temizleme
Süet Ayakkabıları Silgi ile Temizleme

Ayakkabılarınızın tamamı veya bir kısmı süet olan modellerde kolay temizlik için silgi kullanınız. Okullarda kurşun kalemleri silmek için kullanılan klasik silgiler süet kısımları temizlemede etkilidir.
Deri Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?
Ayakkabı temizlemeye başlamadan önce üzerinize kirlenmesinde sakınca bulunmayan kıyafetler giyin ve temizlik işlemine bu şekilde başlayın. deri spor ayakkabı nasıl temizlenir? Beyaz deri ayakkabı nasıl temizlenir? Deri beyaz spor ayakkabılarınızı temizlerken bağcıklarını sökmekle başlamasınız çünkü ikisinin kumaş türü farklı olduğunda yıpranabilir.
sararan beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir
Sararan Ayakkabıları Diş Macunu ve Bebek Pudrasıyla Beyazlatma
Ayakkabınızı diş macunu veya bebek pudrasıyla beyazlatırken diş macununu fırça yardımıyla bölgesel olarak uygulamalı kirli olan yere yedirerek yapmalısınız. Bu şekilde lekeler ayakkabınızın yakasını birer birer bırakacaktır. Bebek pudrası yönteminde ise, pudrayı çok az bir suyla karıştırarak macun kıvamına getirip sararan ayakkabılarınıza diş fırçasıyla sürün ve yarım saat kadar bekletip, nemli temiz bezle silin.
Sararan Ayakkabıların İç Kumaş Kısımlarını Çamaşır Suyu İle Beyazlatma
Deri ayakkabılarınızı dışını diğer yöntemlerle temizlerken, kalan iç kumaş kısma ise çamaşır suyu uygulayarak temizlemelisiniz. Bu yöntemi uygularken çok dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın, zira çamaşır suyu ile ayakkabınızı beyazlatmak isterken sonsuza kadar sapsarı hale getirebilirsiniz. Bu nedenle çamaşır suyunu sulandırmadan ve doğrudan ayakkabınıza kesinlikle uygulamayınız. Önce çamaşır suyunu özelliğini kaybettirmeyecek kadar su ekleyin sonrada bu karışımı bir bez yardımı ile ayakkabınıza sürerek temizleyebilirsiniz.
Bağcıklarda ayakkabılarla birlikte yeterince kirlendiğinde, dilerseniz bağcıkları çamaşır suyu katılmış suda bekleterek, yada çamaşır makinasına atarak temizleyebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:Elbise İle Spor Ayakkabı Kombinleri
Sararan beyaz ayakkabı
Aseton ile temizleme
Sararan Beyaz Ayakkabı temizleme de, bazen sararmalar dışında ayakkabının bir yere sürtünmesi sonucu oluşan siyah çiziklerin çıkması da baya zordur. Bu çizikler için ojelerinizi çıkarmak için kullandığınız asetonlar ile temizleyiniz.
Beyaz spor ayakkabı sararması
Sararan Ayakkabı Kenarı Beyazlatma
Beyaz spor ayakkabı sarardı nasıl temizlenir? beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir diyorsanız. Birçok kişi beyaz spor ayakkabılarını temizlemek için makineye atıp yıkıyor, özellikle tamamen kumaş olan ve kenarı sararmamış olanları makine de yıkamanın kolaylığı güzel tabiki ama ayakkabılarınızın deforme olma açısından ömrünü azaltmış olabilirsiniz. Bu yüzden sararan beyaz ayakkabı temizleme de özenerek titiz bir şekilde yapmanızı öneririz.
yanları sararan beyaz ayakkabı
Güneşten sararan ayakkabı nasıl beyazlatılır? Ayakkabılarınızın ayrıntılı temizliklerini yapıp sararması, çizilmesi geçtikten sonra genel temizliği için makinaya atabilirsiniz. Yıkama sonrası ayakkabılarınızı direkt güneş gören yerde ya da kalorifer peteği gibi direkt ısı alan yerlerde kurutmayın.
İnceleyiniz:Elbise İle Spor Ayakkabı Kombinleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com