Genel

Selülitsiz Bacaklara Haiz Olmanın Yolları

Selülitsiz Bacaklara Haiz Olmanın Yolları

Selülit, bir çok hanımda bulunmaktadır. Selülit nedir? Selülit, daha fazlaca bacak kısmında bulunan portakal kabuğu görünümüdür. Yağ birikmesi de denilebilir. Onlardan kurtulmak olanaksız değildir. Fakat çaba gerektirir. Yalnız bacaklarda olmaz hem de kollarda göbek kısmında da bulunabilmektedir. Süratli kilo alma , hareketsiz kalma ve fena beslenme şeklinde nedenlerden dolayı selülit görülebilir.

Bacaklarda hareketsiz kalındığı vakit daha sık görülmektedir. Peeling, uygulayarak selülitlerden kurtulmak mümkündür. Bu peelingler hazır satılmış olduğu şeklinde kendiniz evinizde de hazırlayabilirsiniz. Bunların başlangıcında türk kahvesi bulunmaktadır. Türk kahvesi içtikten sonrasında telvesini bacağınıza masaj yaparak yedirirseniz selülitleriniz gidecektir. Bu masajın tertipli yapılması gerekir. Ve yanında yürüyüş yapmak gereklidir. Bolca su tüketmek ve tertipli beslenmekte fazlaca önemlidir. Egzersiz yapmayı dikkatsizlik etmeyin. Bununla beraber banyo esnasında lif kullanın ya da kese kullanmanız size destek olucaktır.

 

Bacağınıza peeling tesiri verebilecek ürünler kullanın. Bunların başlangıcında çörekotu sabunu gelmektedir. İçerisinde tanecikler bulundurduğu için yağların hareket etmesini sağlar. Olabildiğince selülit bulunan bölgenin hareket etmesini sağlayın. Naturel yağlardan yardım alın. Bunların başlangıcında portakal, limon ve lahana yağı gelmektedir. Bu yağları karışmasını sağlayarak selülitli bölgeye masaj yapın. Beslenmenize dikkat edin. Bolca limonlu su tüketin. Yağlı ve şekerli ürünlerden uzak durun. Bunun yerine daha fazlaca sütlü tatlı tüketin. Tarçın, yeşil çay ve karanfilden hazırlayacağınız bir detoks çayı için. Vücudunuzun hem içten hemde dıştan toksinlerden arındırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com