Güzellik

Sivilceler Hakkında Doğru Malum 10 Yanlış

Sivilcelerle ilgili konuşulan birçok şey var. Fast food’u bırakmaktan tutun, güneşten uzak durmaya, çoğumuz bir şeyler söylüyor ve söylentiler asla bitmiyor. uyumadan ilkin sivilcenize diş macunu sürmeden yazdıklarımızı bir deneyin.
Sivilceler Hakkında Doğru Malum 10 YanlışBronzlaşmak Akneleri Temizler
Bronzlaşmak her ne kadar cilt renginizi koyulaştırdığı için akneleri gizliyor benzer halde görünse de teknik olarak temizlediği hiçbir şey yok. Cilt kanseri riskinin yanında, uzun süre güneşlenmek cildinizi kurutur; bu da daha fazlaca akne oluşumuna niçin olur. Aman diyelim güneşe çıkmadan ilkin güneş kremi sürmeyi dikkatsizlik etmeyin.
Akne bir tek erişkinlik zamanında oluşur
Amerikan Dermatoloji derneğine gore akneler ergenlikte oluşmaya adım atar, bu doğru fakat tek niçin bu değil. Havaya, yaşam şartlarına, hormonlara ya da dış ekenlere gore herkeste akne oluşabilir. Yaşla pek alakası yok.
Akneler tedavi edilebilir
Akne kalıtsal bir hastalıktır ve sonsuza kadar geçirecek mevcut bir çözümü bulunmamaktadır. Bu sizin yapınızla ilgili. Cildiniz akne oluşumuna eğimli ise akne oluşur değilse oluşmaz. Aknenin ana sebebinin ruhsal bulunduğunu dikkatsizlik etmeyin.
Hazır yiyecekler akneye sebep olur
Pizza, çikolata, patates kızartması vb benzer halde besinler tüketmek sivilce çıkmasına sebep olmaz. Meydana getirilen araştırmalara gore, yüksek oranda şeker içeren besinler, hazır yiyeceklere oranla daha süratli akne oluşmasına sebep oluyor. Fakat eğer cildiniz sivilce oluşumuna fazlaca müsaitse, organik ki bu tür gıdalardan kaçınmanız sizin için iyi olacaktır.
Diş macunu sivilce kurutmaya destek verir
Diş macunu içinde ne olduğu açısından hiçbir “sivilce kurutucu” maddeye haiz değil. Ufak küçük bir ihtimal tesadüfen bir diş macunu sizin sivilcenizi kuruttu ve siz de tecrübe etme -yanılma sanıp derhal sonrasında sivilce kurutmak için diş macunu kullandınız fakat bu tesadüften başka bir şey değil.
Sivilceli insanoğlu makyaj yapmamalı
Kat kat makyaj yapmak cildinizin nefes almasını zorlaştıracağından ufak küçük bir ihtimal sivilcenize iyi gelmeyebilir fakat bu tamamıyla makyaj yapmayı bırakmalısınız demek değil. Fazlaca fazla kimyasal içermeyen organik ürünler kullanmak sizin için daha iyi olabilir.
Akneleri patlatmak daha acil geçmelerini sağlar
Sivilceleri sıkmak ufak küçük bir ihtimal onları vücudumuzdan hızlıca atmanın en kolay yolu benzer halde görünebilir fakat uzun sürede daha fena sorunlarla dönebilir. Sivilce sıkacağım derken cildinize bakteri bulaştırabilirsiniz.
Yüzünüzü fazlaca sık yıkamak akne oluşumunu engelleyecektir
Devamlı yüzünüzü yıkamanız maalesef sivilcenizin acil geçeceği anlamına gelmiyor. Yüzünüzü temiz tutmak organik ki mühim, fakat günde 2 kereden fazla yüz yıkamak cildinizde yağ yitirilmesine yol açacağından sivilce oluşumuna ortam hazırlayabilir.
Terlemek akneye sebep olur
Bir tek terlemek akne oluşmasına sebep olmaz. Fakat eğer spor salonundan çıkıp terli kıyafetlerinizle saatlerce oturursanız, evet bu sebep olur. Spordan sonrasında vücudunuzu iyice temizlediğinizden güvenilir olun.
Ürünler canınızı yakmıyorsa işe yaramıyordur
Eğer sivilcelerinizi geçirmek için kozmetik ya da değişik ürünler kullanıyorsanız, bir tek canınızı yaktığında işe yaradığını düşünmeniz fazlaca doğru değil. Eğer kullandığınız kozmetik ürünü uyguladığınızda canınızı yakıyorsa direkt doktorunuza ya da güzellik uzmanınıza başvurun. Alerjiniz olabilir ya da cildiniz kıpkırmızı kalabilir. Dikkatli olmakta yarar var.
Bundan önceki yazımız olan Limonun Cilde Ve Saça Yararları Neler? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com