Moda trendler en yeniler Alışveriş Skechers ayakkabı {nasıl} temizlenir ?

Skechers ayakkabı {nasıl} temizlenir ?


skechers ayakkabi nasil temizlenir 622cc20ee5d89

Skechers ayakkabıların temizliği zor değildir fakat birazcık itina istemektedir. Peki Skechers ayakkabı {nasıl} temizlenir ?
Ilk olarak ayakkabının yapım edilmiş olduğu bilmek ve suya, ısıya karşı ne tür tepki göstereceğini hesap etmek gerekmektedir. Bu tarz şeyleri bildikten sonrasında Skechers ayakkabıları temizlemek oldukca zor değildir.
Skechers ayakkabı çamaşır makinesinde yıkanır mı ?
Ayakkabının tam olarak temizlenmesi için silinmesi kafi olmayabilir. Bundan dolayı bazı spor ayakkabılar çamaşır makinesine atılarak temizlenmektedir. Sadece her spor ayakkabısı çamaşır makinesine atılmaz, atılsa da su sıcaklığı ve süresine dikkat edilmelidir.
Eğer ayakkabı seri, süet ve nubuk benzer biçimde malzemeden yapılmış ise çamaşır makinasında yıkamak uygun olmaz. Çocuklar için üretilen ışıklı modeller de çamaşır makinesine atılmaz.
Yapay deri, naylon, bileşik karışımlı, bez içerikli Skechers ayakkabılar kısa programda ve maksimum 30 derecede yıkanmak koşuluyla çamaşır makinesine atılabilir.
Çamaşır makinesinden çıkardıktan sonrasında Skechers ayakkabıları hava alan bir yere koyup 12 saat kuruması beklenmelidir.
Skechers ayakkabılar kurutma makinesine atılmaz.
Hangi Skechers ayakkabı ne şekilde temizlenir ?
Deri Skechers ayakkabı: Çamaşır makinesine atılmaz. Deri temizleme losyonu ile temizlenir.
Süet yada nubuk Skechers ayakkabı: Çamaşır makinesine atılmaz. Süet fırçası ile temizlenir peşinden süet temizleyici ürün kullanılır.
Işıklı Skechers ayakkabı: Çamaşır makinesine atılmaz. Sabunlu su ve bez ile silinir.
Bez, naylon içerikli Skechers ayakkabı: Ayakkabı filesine konularak 30 derecelik kısa programda çamaşır makinesinde yıkanır. Kurutma makinesinde kurutulmaz. Hava alan bir odada 12 saat kuruması beklenir.
Skechers go walk : Bu modellerin bir çok deri yada nubuk olmadığından çamaşır makinesinde yıkanabilir. Ayakkabı filesine konularak 30 derecelik kısa programda çamaşır makinesinde yıkanır.
Skechers go run : Bu modellerin bir çok deri yada nubuk olmadığından çamaşır makinesinde yıkanabilir. Ayakkabı filesine konularak 30 derecelik kısa programda çamaşır makinesinde yıkanır.
Skechers performance nite owl: Çamaşır makinesinde yıkanmaz.  Ilık suya sabun yada bulaşık deterjanı karıştırıp bir bez yardımıyla ayakkabı silinir.
Skechers go flex: Çamaşır makinesinde yıkanmaz.  Ilık suya sabun yada bulaşık deterjanı karıştırıp bir bez yardımıyla ayakkabı silinir.
Skechers bez ayakkabı {nasıl} temizlenir ?
Bez ayakkabılar çoğu zaman yalnız silinmeyle yeterince temizlenmezler. Bundan dolayı Skechers bez ayakkabılar çamaşır makinesinde 30 aşama kısa programda yıkanır. Ayakkabıların yıkanırken zarar görmemesi için ayakkabı filesine konularak çamaşır makinesine yerleştirilir.
İyi derecede bir temizlik olması için bir çamaşır makinesine en fazla iki çift ayakkabı konulmalıdır. Çamaşır makinesinde ayakkabı yıkarken yanında başka şeyler olmamalıdır. (Geniş alan olsun ki ayakkabı iyice yıkansın)
Skechers ayakkabıları makineye kıyafetlerinizle beraber atmayınız.
Daha derinlemesine temizlik istiyorsanız ayakkabının bağcıklarını ve tabanlıklarını çıkarıp ayrı olarak ayakkabı filesine koyup yıkayınız. Deterjan kısmına çamaşır deterjanı yada sabun tozu koyabilirsiniz. Yumuşatıcı kullanmayınız. Sıkma devri en fazla 600 olmalıdır.
Yıkanan bez ayakkabılar kurutma makinesinde kurutulmamalıdır. Hava alan bir yerde 12 saat kurumaya bırakılmalı ve kurumadan giyilmemelidir.
Eğer Skechers bez ayakkabılarınız oldukca sık kirleniyorsa yüzey koruyucu sprey kullanabilirsiniz. Bu spreyi ayakkabıya sıkınca, ayakkabı üstünde ince bir bariyer tabakası oluşturarak su ve lekelerin beze işlemesini önlemektedir.
Skechers ayakkabılar çorapsız giyilince koku yapabilmektedir. Bu yüzden çorapla beraber giyilmesi tavsiye edilmektedir. Ayakkabının koku yapmaması için koku giderici sprey kullanabilirsiniz.
Skechers beyaz ayakkabı {nasıl} temizlenir ?
Hangi marka olsun beyaz spor ayakkabıları temiz tutmak ve kirlenince onları tertemiz yapmak zor olsa gerek. Skechers beyaz ayakkabı eğer çamaşır makinesinde yıkanabilecek türden ise tıpkı bez ayakkabı benzer biçimde yıkanabilir.
Fakat hakiki deri, nubuk, süet benzer biçimde bir malzemeden yapılmış ise yada performance nite owl, go flex modelleri benzer biçimde çamaşır mekinesine atılmayacak modellerden ise temizlemek için tek seçenek ıslak bez ile silmektir.
Ayakkabıyı suya daldırmak bile esnekliğini, hususi durumunu kaybetmesine yol açabileceğinden çamaşır makinesine atılamayacak kategorideki (deri yada go flex  vs) beyaz ayakkabılar sadece sabun tozu karıştırılmış suya batırılan yumuşak bir bez ile silinerek temizlenir.
Beyaz ayakkabıların bağcıklarını çıkarıp onları ek olarak elde yada makinede yıkayabilirsiniz. Bu şekilde daha temiz olacaktır.
Skechers beyaz ayakkabıların acele kirlenmemesi için Skechers’ın yüzey koruyucu sprey ürününü kullanabilirsiniz.
Deri ayakkabı çamaşır makinesinde yıkanır mı ?
Hakiki deri ayakkabı çamaşır makinesinde yıkanmaz, yıkanırsa derisinin esnekliği azalır ve  ek olarak dikişlerinden mesele yaşanır. Deri ayakkabıyı suda bekletmek yada suya batırmak da uygun değildir.
Eğer Skechers ayakkabınız hakiki deriden ise temizlemek için deri temizleme losyonu yada Skechers Athletic Cleanser benzer biçimde bir ürün kullanmalısınız. Acele kirlenmesini istemiyorsanız Skechers yüzey koruyucu sprey kullanabilirsiniz.
Yapay deri ayakkabı çamaşır makinesinde yıkanır mı ?
Yapay deriden yapılmış Skechers ayakkabıları çamaşır makinesine atabilirsiniz.
Süet ve nubuk Skechers ayakkabılar {nasıl} temizlenir ?
Süet ve nubuktan yapılmış ayakkabılar çamaşır makinesine atılmaz. Sabunlu suya batırılmış bezle silmek de kafi temizlik sağlamaz. Bundan dolayı bu tür ayakkabıların kirlenmesini önlemek için Skechers yüzey koruyucu sprey kullanmak faydalıdır.
Süet ve nubuk Skechers ayakkabılar süet fırçası ve süet/nubuk temizleme ürünü yardımıyla temizlenir.
Işıklı Skechers ayakkabılar {nasıl} temizlenir ?
Işıklı Skechers ayakkabılar çamaşır makinesinde yıkanmaz. Sabunlu suya batırılmış bezle silinmelidir.
Çeşitli Skechers ayakkabı türlerinin ne şekilde temizlendiği hakkında data verdim. Bir çok Skechers ayakkabı modeli çamaşır makinesinde yıkanabilmektedir. Peki çamaşır makinesinde ayakkabı yıkamak hijyenik mi ?
Bu mevzu hakkında data almak istiyorsanız Çamaşır makinesinde ayakkabı yıkamak hijyenik mi  temalı makalemi okumanızı tavsiye ederim.
İLGİLİ YAZILARIM:
Skechers ayakkabı orjinal {nasıl} anlaşılır ?
Skechers Turkey güvenilir mi ?
Skechers ayakkabı {nasıl} temizlenir ?
Skechers ayakkabı genişler mi ?
Skechers ayakkabı kalıpları dar mı ?
Skechers ortopedik mi ?

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.