Genel

Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir?

Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir?

Kış aylarının gelmesiyle beraber soğuk algınlığı ve grip şeklinde salgınların arttığı da gözlenmektedir. Eğer duyarlı bir vücut tipine sahipseniz çok iyi korunmanız gerekmektedir. Bu tip hastalıklardan korunmak için tıbbi ilaçlardan ilkin çareyi doğada aramakta yarar var. Şimdi sizlere soğuk algınlığı ve grip için hangi besinlerin iyi geldiğini anlatacağım.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

Sarımsak; Her ne kadar da yediğimizde kokusundan dolayı hastalık duyduğumuz bir besin olsa da, sarımsak bir antibiyotik deposudur. Bağışıklık sistemini güçlendirmede büyük etki sağlar.

Zencefil; Grip olan hastalarda bir fazlaca vakit geniz akıntısı ve mukus şeklinde durumlar yoğun bir halde gözlenmektedir. Zencefil, mukusların kolay bir halde atılmasına destek olmaktadır. Ek olarak zencefil çayı günde 1-2 bardak içildiğinde hastalığın ortadan kalmasına etki etmektedir.

LİMONLU SUYUN FAYDALARI

Büyük bir antioksidan deposu olan limon, hem de çözücü maddeleri de içinde tutmaktadır. Limon kışları grip şeklinde durumlardan koruduğu şeklinde sürekli tüketimler de yağ yakımını hızlandırıyor ve bağırsakları da düzene sokuyor.

Limonlu Suyun Yararları

Limon en büyük C vitamini deposudur. Diğeri taraftan ise; potasyum, folik asit, bakır ve magnezyum şeklinde birçok etken maddeyi de içinden barındırmaktadır.

Limon suyunun en büyük yararları ise;

  • Nefesi temizler ve tazeler
  • Bağırsakları ve mideyi temizler
  • Cildi temizler ve parlaklık verir
  • Metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını hızlandırır.

Sabahları kalktığınızda bir bardak ılık suyun içine yarım limonu sıkıp içtiğiniz de yukarıda sıraladığım faydalardan büyük oranda yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com