Genel

Tırnak Kırılmasının Sebepleri Nedir ?

Tırnak Kırılmasının Sebepleri Nedir ?

Tırnaklarımız yapı olarak vücudumuzun en güçlü yerlerindendir. Tırnaklarımız kimi zaman kırılabilir, çatlayabilir ve soyulabilirler. Sağlıklı inanların tırnakları da sağlıklı ve güçlü olurlar. Eğer tırnaklarınızın sık sık kırılmasından şikâyetçiyseniz bunun sebebi vücudunuzdaki vitamin yada minerallerin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir.

Tırnak Kırılması nasıl Önlenir?

Tırnaklarınızın kırılmasını önlemek için ilk olarak sebebini bulmalısınız. Vücudunuzda ki demir, magnezyum, biyotin şeklinde maddelerin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Bunların eksikliğini giderirseniz tırnaklarınızdaki kırılmaları büyük seviyede iyileştirirsiniz. Onun haricinde tırnaklara bakım yapmak da oldukca önemlidir. Bilhassa kış aylarında tırnak ve ellerinizi sık sık nemlendirmelisiniz. Ellerinizi oldukca soğuk yada oldukca soğuk suyla yıkamaktan kaçınmalısınız. Ek olarak temizlik yaparken eldiven kullanmalı ve deterjandan ellerinizi korumalısınız. Zeytinyağı şeklinde yağlarla tertipli bakım yapabilirsiniz.

Kükürtlü Sabunun Yararları

Kükürt doğadaki bir elementtir. Bununla meydana getirilen sabunları eczane yada aktarlardan temin edebilirsiniz. Bu sabunlar saça ve cilde olan faydasıyla bilinirler. Kükürtlü sabun cilt için kullanıldığında sivilceleri kurutur. Anti bakteriyeldir ve egzama, sedef şeklinde hastalıkları iyileştirir. Ciltteki fazla yağı temizler ve siyah noktalardan arındırır. Ciltteki ölü derileri temizler ve mikropları öldürür. Kükürtlü sabunu genital bölge hariç tüm vücudunuzda kullanabilirsiniz.

Kükürtlü sabun saç için kullanıldığında ise saçları oldukca güzel temizler. Saça parlaklık verir ve canlandırır. Yağlı saçlarınız var ise saçınızdaki yağı dengelemeye destek sunar. Saç egzamasına iyi gelir. Kepeklenmeleri engeller ve mevcud kepekleri temizler. Fakat eğer cildiniz ve saçlarınız kuruysa kükürtlü sabunu kullanmamalısınız. Bundan dolayı cildinizi daha da kurutup eri döküntülerine niçin olabilir. Ek olarak oldukca kuru saçlarda kepeğe niçin olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com