Moda trendler en yeniler Genel Yemeğin Acısı {nasıl} Alınır

Yemeğin Acısı {nasıl} AlınırYemeğin Acısı {nasıl} Alınır

Acı, ne kadar yemeğe tat katsa da, fazlası daima zarar vermektedir. oldukça acı meydana getirilen yemekler mide rahatsızlığı, hatta mide yaralanmasına dahi yol açabilmektedir. Yemeğim oldukca acı oldu ne yapmam lazım diyenleri duyar gibiyim. Ilk olarak yemeğiniz acı olmuşsa o yemeği çöpe dökmenize tekrardan yapmanıza gerek yok. Bu yazımızda sizlere yemeğin acısını neyin aldığından bahsedeceğiz.

  • Bal İlave Edin

Yemeğiniz dayanılmaz aşama de acı olduysa, yemeğinize bir yiyecek kaşığı kadar bal ekleyip pişirmeye devam edebilirsiniz. Böylece yemeğinizin acısını almış olur ve yemeğinize güzel bir aroma elde etmiş olmuş olmuş olmuş olmuş olmuş olursunuz.

  • Limon Suyu İlave Edin
  • Limon, ekşi olduğundan dolayı yemeğin içinde ki acının etken maddesine tesir ederek acısını alacaktır. Yarım fincan kadar ilave edilmesi tavsiye edilmektedir.
  • 1 Minik Boy Patates

Acı yemeklerin acısını alacak bir diğeri önerimiz ise patatestir. 1 ufak patatesi soyarak yemeğin içine koyun. Böylece yemeğin acısı istediğiniz kıvama gelecektir. Unutmadan açıklayalım patates hem de fazla tuzu da almaktadır.

 

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.